Hlasovat pro Trumpa je jako "promasturbovat si cestu do pekla", řekl herec Sean Penn

mad
29. 9. 2016 16:12
Americký herec Sean Penn se v noční talk-show vyjádřil ke kandidátům na prezidentský post. Hillary Clintonová je dle jeho slov jedinou správnou volbou. Hlasování pro Trumpa přirovnal k "promasturbování se do pekel".
Sean Penn ve filmu Gangster Squad – Lovci mafie
Sean Penn ve filmu Gangster Squad – Lovci mafie | Foto: Warner Bros.

Americký herec a režisér Sean Penn přirovnal hlasování pro Donalda Trumpa k "promasturbování se do pekel". Upozornil na to web deníku The Guardian.

Herec je svým negativním postojem k republikánskému kandidátovi známý a vyjádřil se k němu v minulosti již několikrát.

V úterý večer byl hostem noční talk-show Stephena Colberta, v níž propagoval svou novou komediální audio-knihu "Bob Honey Who Just Do Stuff", kterou namluvil. Poté se rozhovor stočil k pondělní debatě prezidentských kandidátů.

Penn řekl, že se nedíval, neboť se podle jeho slov jednalo spíše o společenskou debatu: "Nemyslím, že zde probíhá politická debata," prohlásil.

Když chtěl popsat, jaké má volič možnosti, začal parafrázovat pasáž z audio-knihy: "Jsou dvě možnosti. Buď se rozhodnete odstřihnout od lásky ke svým dětem, pomočíte strom a ukážete, že máte moc pomočit strom. Nebo můžete jít ven a hlasovat pro někoho jako Hillary Clinton, ke které pak můžete vznášet námitky a podporovat ji, což je jediná cesta, jak může prezident být úspěšný. A vydržíte to čtyři roky, nebo se můžeme promasturbovat do pekel s chlapem, který vypadá jak blonďatý kouzelník."

Moderátor Colbert reagoval slovy: "Jestli narážíte na Trumpa, tak si myslím, že se nemůže promasturbovat do pekla, protože má příliš malé ruce." Na to Penn s úšklebkem odpověděl: "Pasující proporce".

Penn se naposledy objevil na plátnech kin loni ve filmu Gunman: Muž na odstřel režiséra Pierra Morela. Letos propůjčil svůj hlas v animované komedii Angry Birds ve filmu.

Na filmovém festivalu v Cannes představil svůj nejnovější snímek The Last Face, který režíroval a v němž hrají Charlize Theronová, Javier Bardem a Jean Reno. Kritici film označili za propadák.

Oba uchazeči o Bílý dům se mají z historie čemu přiučit, ať už v pozitivním, nebo v negativním smyslu, tvrdí šéfredaktor Aktuálně.cz Pavel Tomášek. | Video: Pavel Tomášek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy