Foto: 1914. Robert Wilson v Národním divadle tvoří unikát

Foto: 1914. Robert Wilson v Národním divadle tvoří unikát
Vladimír Javorský
Na jevišti se objeví také například Pavla Beretová, Taťjana Medvecká, Eva Salzmannová, Václav Postránecký.
Jan Bidlas
Autorem hudby je Aleš Březina. Po castingu režisér do hereckého týmu přizval uměleckou šéfku maďarského divadla Vígszínhás Enikö Eszenyiovou a člena Slovenského národního divadla Jána Koleníka.
Foto: ND - Lucie Jansch
Kultura Kultura
4. 10. 2013 15:52

Americký režisér Robert Wilson v Národním divadle v Praze zakončil první část zkoušek česko-slovensko-maďarského projektu s názvem 1914. Pokračovat bude od 17. března příštího roku až do konce dubna, kdy bude mít inscenace připravovaná ke 100. výročí vypuknutí první světové války světovou premiéru ve Stavovském divadle.

 

Právě se děje

před 15 minutami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy