Novým Jamesem Bondem bude Tom Hiddleston, píší ostrovní média. Bookmakeři pozastavují sázky

jaz
16. 5. 2016 13:25
Britská sázková kancelář oznámila, že ruší sázky na to, kdo zaujme místo po čtyřnásobném představiteli Jamese Bonda Danielu Craigovi. Objevila se totiž informace, že se jeden z kandidátů, Tom Hiddleston, sešel s režisérem dalšího filmu o agentu 007. Žádná ze stran nic oficiálně nepotvrdila.
Tom Hiddleston
Tom Hiddleston | Foto: Reuters

Tom Hiddleston bude nový James Bond v pořadí již 25. filmu o britském agentovi 007. Tak znějí titulky zahraničních médií, které mají jasno ve výběru herce pro roli hlavního hrdiny v kultovní špionážní filmové sérii.

Pětatřicetiletý Hiddleston se měl zúčastnit plánovací schůzky s režisérem připravované bondovky Samem Mendesem a producentkou Barbarou Broccoli, což znejistilo sázkové kanceláře, které nyní ruší vypsané kurzy na obsazení Jamese Bonda.

"Není kouře bez ohně a po sázkách na Toma Hiddlestona v posledních 24 hodinách jsme neměli na výběr a museli jsme je pozastavit," řekl mluvčí sázkové kanceláře Coral deníku The Guardian. Britský rodák před uzavřením sázek dosahoval kurzu 2:1 a vévodil žebříčku možných kandidátů, mezi které patřili například Idris Elba, Damien Lewis nebo Tom Hardy.

Poslední slovo neřekl ani stávající James Bond Daniel Craig, který již dlouho upozorňuje na to, že v natáčení filmu o agentu 007 nehodlá nadále pokračovat. Přesto tvůrci bondovek doufali, že osmačtyřicetiletého Craiga ještě přesvědčí.

Hiddleston si již dříve zahrál postavu agenta Jonathana Pinea v televizním krimi seriálu The Night Manager. "Myslím, že kolují zvěsti, protože jsem hrál špióna a lidé si to nějak spojují," bagatelizoval Hiddleston zprávy o možném obsazení v bondovce. 

Nijak ale nepopírá, že by si v případě seriózní nabídky roli Jamese Bonda rád zahrál. "Já prostě miluju ústřední melodii a mytologii. Pokud by opravdu přišla nabídka, byla by to mimořádná příležitost. Nebral bych to na lehkou váhu," řekl nedávno v rozhovoru pro The Sunday Times.

Věčné spekulace o novém obsazení ale unavují všechny kandidáty, kteří přiznávají, že už mají dost dlouhého čekání a neustálých dohadů. "Jsem pravděpodobně nejslavnější Bond na světě a to jsem tu roli ani nehrál," nechal se slyšet jeden z nich, Idris Elba.

Autoři nového snímku s Jamesem Bondem si řekli, že to už nebude jen zábava, ale i velký film, ve kterém se řeší agentova traumata, glosuje Kamil Fila. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy