Novým Jamesem Bondem bude Tom Hiddleston, píší ostrovní média. Bookmakeři pozastavují sázky

jaz
16. 5. 2016 13:25
Britská sázková kancelář oznámila, že ruší sázky na to, kdo zaujme místo po čtyřnásobném představiteli Jamese Bonda Danielu Craigovi. Objevila se totiž informace, že se jeden z kandidátů, Tom Hiddleston, sešel s režisérem dalšího filmu o agentu 007. Žádná ze stran nic oficiálně nepotvrdila.
Tom Hiddleston
Tom Hiddleston | Foto: Reuters

Tom Hiddleston bude nový James Bond v pořadí již 25. filmu o britském agentovi 007. Tak znějí titulky zahraničních médií, které mají jasno ve výběru herce pro roli hlavního hrdiny v kultovní špionážní filmové sérii.

Pětatřicetiletý Hiddleston se měl zúčastnit plánovací schůzky s režisérem připravované bondovky Samem Mendesem a producentkou Barbarou Broccoli, což znejistilo sázkové kanceláře, které nyní ruší vypsané kurzy na obsazení Jamese Bonda.

"Není kouře bez ohně a po sázkách na Toma Hiddlestona v posledních 24 hodinách jsme neměli na výběr a museli jsme je pozastavit," řekl mluvčí sázkové kanceláře Coral deníku The Guardian. Britský rodák před uzavřením sázek dosahoval kurzu 2:1 a vévodil žebříčku možných kandidátů, mezi které patřili například Idris Elba, Damien Lewis nebo Tom Hardy.

Poslední slovo neřekl ani stávající James Bond Daniel Craig, který již dlouho upozorňuje na to, že v natáčení filmu o agentu 007 nehodlá nadále pokračovat. Přesto tvůrci bondovek doufali, že osmačtyřicetiletého Craiga ještě přesvědčí.

Hiddleston si již dříve zahrál postavu agenta Jonathana Pinea v televizním krimi seriálu The Night Manager. "Myslím, že kolují zvěsti, protože jsem hrál špióna a lidé si to nějak spojují," bagatelizoval Hiddleston zprávy o možném obsazení v bondovce. 

Nijak ale nepopírá, že by si v případě seriózní nabídky roli Jamese Bonda rád zahrál. "Já prostě miluju ústřední melodii a mytologii. Pokud by opravdu přišla nabídka, byla by to mimořádná příležitost. Nebral bych to na lehkou váhu," řekl nedávno v rozhovoru pro The Sunday Times.

Věčné spekulace o novém obsazení ale unavují všechny kandidáty, kteří přiznávají, že už mají dost dlouhého čekání a neustálých dohadů. "Jsem pravděpodobně nejslavnější Bond na světě a to jsem tu roli ani nehrál," nechal se slyšet jeden z nich, Idris Elba.

Autoři nového snímku s Jamesem Bondem si řekli, že to už nebude jen zábava, ale i velký film, ve kterém se řeší agentova traumata, glosuje Kamil Fila. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 4 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy