Novým Jamesem Bondem bude Tom Hiddleston, píší ostrovní média. Bookmakeři pozastavují sázky

jaz
16. 5. 2016 13:25
Britská sázková kancelář oznámila, že ruší sázky na to, kdo zaujme místo po čtyřnásobném představiteli Jamese Bonda Danielu Craigovi. Objevila se totiž informace, že se jeden z kandidátů, Tom Hiddleston, sešel s režisérem dalšího filmu o agentu 007. Žádná ze stran nic oficiálně nepotvrdila.
Tom Hiddleston
Tom Hiddleston | Foto: Reuters

Tom Hiddleston bude nový James Bond v pořadí již 25. filmu o britském agentovi 007. Tak znějí titulky zahraničních médií, které mají jasno ve výběru herce pro roli hlavního hrdiny v kultovní špionážní filmové sérii.

Pětatřicetiletý Hiddleston se měl zúčastnit plánovací schůzky s režisérem připravované bondovky Samem Mendesem a producentkou Barbarou Broccoli, což znejistilo sázkové kanceláře, které nyní ruší vypsané kurzy na obsazení Jamese Bonda.

"Není kouře bez ohně a po sázkách na Toma Hiddlestona v posledních 24 hodinách jsme neměli na výběr a museli jsme je pozastavit," řekl mluvčí sázkové kanceláře Coral deníku The Guardian. Britský rodák před uzavřením sázek dosahoval kurzu 2:1 a vévodil žebříčku možných kandidátů, mezi které patřili například Idris Elba, Damien Lewis nebo Tom Hardy.

Poslední slovo neřekl ani stávající James Bond Daniel Craig, který již dlouho upozorňuje na to, že v natáčení filmu o agentu 007 nehodlá nadále pokračovat. Přesto tvůrci bondovek doufali, že osmačtyřicetiletého Craiga ještě přesvědčí.

Hiddleston si již dříve zahrál postavu agenta Jonathana Pinea v televizním krimi seriálu The Night Manager. "Myslím, že kolují zvěsti, protože jsem hrál špióna a lidé si to nějak spojují," bagatelizoval Hiddleston zprávy o možném obsazení v bondovce. 

Nijak ale nepopírá, že by si v případě seriózní nabídky roli Jamese Bonda rád zahrál. "Já prostě miluju ústřední melodii a mytologii. Pokud by opravdu přišla nabídka, byla by to mimořádná příležitost. Nebral bych to na lehkou váhu," řekl nedávno v rozhovoru pro The Sunday Times.

Věčné spekulace o novém obsazení ale unavují všechny kandidáty, kteří přiznávají, že už mají dost dlouhého čekání a neustálých dohadů. "Jsem pravděpodobně nejslavnější Bond na světě a to jsem tu roli ani nehrál," nechal se slyšet jeden z nich, Idris Elba.

Autoři nového snímku s Jamesem Bondem si řekli, že to už nebude jen zábava, ale i velký film, ve kterém se řeší agentova traumata, glosuje Kamil Fila. | Video: Kamil Fila
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

před 12 minutami

Počet lidí léčených s Alzheimerovou nemocí se za deset let zdvojnásobil

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) léčilo s touto nemocí 68 120 lidí. Odborníci ale upozorňují, že onemocnění zůstává u velké části pacientů neodhaleno a bývá zaměňováno za náladovost, nešikovnost či jiné projevy stáří. Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou stojí ročně miliardy korun. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoc postihuje i čtyřicátníky, riziko jejího nástupu lze omezit zdravou stravou, pravidelným pohybem a činnostmi, při kterých se musí přemýšlet. SZÚ to v pondělí uvedl při příležitosti mezinárodního dne této nemoci, který připadá na 21. září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy