Jaké filmy z Berlinale doporučují čeští kritici? Shodli se na čínském opusu

tst tst
15. 2. 2019 15:35
Filmový festival Berlinale navštěvují také čeští dramaturgové a kritici. Vít Schmarc z distribuční společnosti Artcam doporučuje snímek Denise Côtého. Ten zachycuje, jak se malé město vypořádá s nevyjasněným úmrtím. Filmový publicista Aleš Stuchlý chválí čínský opus Sbohem, synu, který trvá tři hodiny. "Ten čas ale vůbec nepocítíte. Film je nesmírně komplexní, invenční, o rodině, která se musí vyrovnat se ztrátou malého syna," líčí Stuchlý. Tentýž film doporučuje Pavel Sladký z Českého rozhlasu Vltava, který dále hovoří o titulu německé režisérky Angely Schanelecové. A novinářka Kamila Dolotina představuje dokument Système K o hudební scéně v konžské Kinshase.
Dokumentární film Système K natočil Renaud Barret. | Video: Tomáš Stejskal
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy