Spiderman už chystá odvetu. V černém

pra
13. 3. 2007 9:00
Londýn - Peter Parker alias Spiderman si ve třetím pokračování oblékne nový kostým. V něm se od května utká s nepřáteli  i sám se sebou. UVNITŘ: TRAILER A FOTO

Do kin míří další pokračování superhrdinské komikové adaptace a jak móda posledních let káže, namísto pestrobarevné hrdinské podívané bude opět k vidění temný příběh, který kromě strhujících vizuálních efektů také hlubší vnor do psychiky hlavního hrdiny.

Po tápajícím Supermanovi, s démony bojujícím Batmanovi, tragickém osudu Daredevila se do temnot ponoří i Spiderman. Jeho modročervený oblek změní barvu na černou. Nejedná se o módní výstřelek, ale ryze praktickou záležitost. Nový oděv totiž zvyšuje hrdinovu sílu a dává mu nadpřirozené schopnosti, které se mu budou v boji hodit.

Kromě toho černá barva naznačuje tmavé a pomstychtivé stránky pavoučího muže, jež na novém dílu vyplouvají na povrch. Touží totiž po odplatě za smrt svého pěstouna, o kterou se zasloužil Flint Mark. Coby obr Sandman, který díky svému pískovému složení odolává ranám pěstí i kulkám ze samopalů, se tak stane Spidermanovým nepřítelem číslo jedna.

Peter Parker ovšem tentokrát nebojuje jen se zloduchy, ale i sám se sebou. Díky nově nabytým schopnostem se stane příliš sebejistý a začne zanedbávat všechny, na kterých mu záleží. Touha po odplatě je tak silná, že ohrožuje nejen jeho samého, ale i každého, koho miluje.

Foto: Aktuálně.cz

Konečné rozhodování je podle tvůrců nekompromisní. Musí si vybrat mezi lákavou sílou černého obleku a  soucitným hrdinou, kterým býval.

Aspoň co se týká hereckého obsazení, mohou zůstat fanoušci klidní. K žádným změnám totiž nedošlo. V roli pavoučího muže se při natáčení opět převtělil Tobey Maguire, jeho láskou Mary Jane zůstala Kirsten Dunstová a věčného protivníka Harryho Osborna, jemuž Spiderman zabil otce, znovu ztvárnil James Franco.

Sandmana, který se nově zařadil do skupiny Spidermanových nepřátel, hraje Thomas Haden Church. Beze změny zůstal i režisérský post, který potřetí zaujal Sam Raimi.

Do kin si na třetího Spidermana budou fanoušci moci vyrazit začátkem května. Zda to bude naposledy, nikdo neví. Představitel hlavního hrdiny se nechal slyšet, že s pavoučím mužem nechce mít už nic společného. Režisér Sam Raimi další pokračování nevyloučil, ale bez Tobeyho se prý do něj pouštět nechce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy