Rudišova Národní třída jde v září do kin, rváče Vandama ztvárnil Hynek Čermák

ČTK ČTK
18. 7. 2019 10:13
Režisér Štěpán Altrichter dokončil film Národní třída podle stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše. Snímek v hlavní roli s Hynkem Čermákem, který kombinuje dramatický příběh s černým humorem, uvidí diváci v českých kinech od 26. září. Scénář k filmu napsal Rudiš společně s Altrichterem, který před pěti lety debutoval filmem Schmitke, za nějž byl oceněn Cenou české filmové kritiky pro objev roku.
Film Národní třída začnou kina promítat 26. září. | Video: Falcon

"Ta moje kniha je temná, ale má i hodně černého humoru. A právě to jsme se snažili ve filmu posílit. Jde to spolu ruku v ruce. Když někdo zajde s Vandamem na pivo, poučí se o životě, ale zároveň se taky, myslím, hodně zasměje," uvedl k filmu Rudiš.

Hlavní hrdina Vandam v podání Hynka Čermáka má nevybíravý slovník, rád se porve, ve filmu se obecně děje mnoho věcí na hraně zákona. Filmaři tak pro kina vyrobili dvě verze traileru, cenzurovanou verzi budou kina promítat před filmy, které mají omezenou přístupnost věkem.

Po boku Hynka Čermáka se v roli Psycha ve filmu představí Jan Cina, Lucku ztvárnila Kateřina Janečková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

Další zprávy