Rooney Mara a Cate Blanchett prožívají lesbický románek

mad
18. 8. 2015 16:06
Podívejte se na první trailer k dramatu o zakázané lásce dvou žen. Příběh se odehrává v 50. letech minulého století v New Yorku a vychází z knižní předlohy.
Teaser trailer k dramatu Carol | Video:

Praha – Studio Canal zveřejnilo první ukázku z dramatu Carol, v němž ústřední dvojici hrají Cate Blanchett a Rooney Mara.

Film se odehrává v 50. letech v New Yorku a vypráví příběh vdané ženy Carol (Cate Blanchett) z vyšší třídy, která riskuje společenské postavení, když si začne vztah s mladou prodavačkou Therese (Rooney Mara). Film měl premiéru na festivalu v Cannes a získal velmi pozitivní recenze.

Carol je adaptací knihy The Price of Salt (1952) americké spisovatelky Patricie Highsmith, která dílo kvůli lesbické zápletce poprvé vydala pod pseudonymem Claire Morgan. Film zrežíroval Todd Haynes, který za sebou má romantické drama Daleko do nebe (2002) nebo oceňovaný seriál Mildred Pierceová (2011).

Americká premiéra je naplánována na 20. listopadu, česká zatím nebyla stanovena.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Za zbití a upálení bezdomovce uložil soud útočníkovi 13 let vězení

Za zbití a následné upálení bezdomovce v pražském Trojmezí potrestal soud Jiřího Málka 13 lety vězení. Uznal ho vinným z vraždy, z pokusu o těžké ublížení na zdraví a také z výtržnictví. Vyšetřovatelé činu uváděli, že muž vraždil, protože nesnáší sociálně vyloučené skupiny lidí. To se však nepodařilo prokázat a Málek to výslovně popřel. Uvedl také, že na útok si nepamatuje. Verdikt není pravomocný.

Třiapadesátiletý bezdomovec uhořel loni 6. července v přístřešku, který stál v lesnatém porostu mezi ulicemi Sady zahradnické mládeže a Doupovská. Příčinou úmrtí byla podle pitvy kombinace otravy oxidem uhelnatým a otravy alkoholem.

Málek připustil, že na místě činu byl, protože přišel na Trojmezí popíjet se svým známým z ubytovny. Podle rozsudku pak v opilosti napadl tamního bezdomovce, kterého předtím neznal, a to po sporu o víno. Zaútočil na něj údery pěstí do obličeje a kopy. Ležícímu, silně opilému muži také údajně skočil snožmo na hlavu. Poté odešel, za několik desítek minut se ale vrátil a zapalovačem na místě založil požár, který se rychle rozšířil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy