Rooney Mara a Cate Blanchett prožívají lesbický románek

mad
18. 8. 2015 16:06
Podívejte se na první trailer k dramatu o zakázané lásce dvou žen. Příběh se odehrává v 50. letech minulého století v New Yorku a vychází z knižní předlohy.
Teaser trailer k dramatu Carol | Video:

Praha – Studio Canal zveřejnilo první ukázku z dramatu Carol, v němž ústřední dvojici hrají Cate Blanchett a Rooney Mara.

Film se odehrává v 50. letech v New Yorku a vypráví příběh vdané ženy Carol (Cate Blanchett) z vyšší třídy, která riskuje společenské postavení, když si začne vztah s mladou prodavačkou Therese (Rooney Mara). Film měl premiéru na festivalu v Cannes a získal velmi pozitivní recenze.

Carol je adaptací knihy The Price of Salt (1952) americké spisovatelky Patricie Highsmith, která dílo kvůli lesbické zápletce poprvé vydala pod pseudonymem Claire Morgan. Film zrežíroval Todd Haynes, který za sebou má romantické drama Daleko do nebe (2002) nebo oceňovaný seriál Mildred Pierceová (2011).

Americká premiéra je naplánována na 20. listopadu, česká zatím nebyla stanovena.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy