Provokatér Cohen přišel na premiéru svého filmu ve slipech a popudil snímkem o hospodském povaleči

ČTK ČTK
23. 2. 2016 18:00
Sacha Baron Cohen v pondělí představil na londýnské premiéře svůj nejnovější snímek jménem Grimsby. Špionážní komedie pojednává o hospodském povaleči Sebastianovi, který nalezne po letech svého ztraceného bratra, o kterém zjistí, že je agentem MI6. Vykreslením městečka Grimsby ale popudil část jeho obyvatel. "Jak víte, mnoho obyvatel Grimsby je naštvaných, protože film je přístupný až od 15 let, což znamená, že skoro 80 procent matek nebude dost starých na to, aby ho vidělo," vyjádřil se před novináři britský komik.
Foto: Reuters

Londýn - Britský herec a komik Sacha Baron Cohen v pondělí večer odhalil své další fiktivní alter ego na londýnské premiéře snímku Grimsby. Cohen, známý svými filmovými rolemi svérázného kazašského reportéra Borata či módního reportéra Brüna, se v něm tentokrát převtělil v anglického fotbalového fanatika a pivaře Nobbyho. Na premiéru této špionážní komedie dorazil známý provokatér Cohen coby Nobby pouze v roláku a slipech, s plechovkou svého oblíbeného moku a maketou pistole v ruce.

Nobby je obyvatel severoanglického města Grimsby, má devět dětí a atraktivní přítelkyni. Celý svůj život pátrá po svém mladším bratrovi Sebastianovi, od kterého byl odloučen v dětství poté, co každého z bratrů adoptovala jiná rodina. Nakonec Sebastiana nalezne, netuší ale, že jeho bratr je špičkový zabiják ve službách britské tajné služby MI6, který má za úkol zabránit velkému teroristickému útoku.

Cohen na premiéře svého nového filmu.
Cohen na premiéře svého nového filmu. | Foto: Reuters

Některým obyvatelům Grimsby se podle agentury Reuters nelíbí, že je jejich město ve filmu podle nich nelichotivě vykresleno. "Jak víte, mnoho obyvatel Grimsby je naštvaných, protože film je přístupný až od 15 let, což znamená, že skoro 80 procent matek nebude dost starých na to, aby ho vidělo," řekl k tomu prostořece Cohen. Dodal současně, že "Grimsby je nejlepší místo na Zemi", a obyvatelům města slíbil, že bude-li mít film úspěch, nechá tam vybudovat kino. "Bude to velké plátno v hospodě," upřesnil Cohen.

Cohen na premiéře svého nového filmu.
Cohen na premiéře svého nového filmu. | Foto: Reuters

Naproti tomu režisér snímku Louis Leterrier doufá, že se lidem z Grimsby bude film líbit. "V každé zemi je takové Grimsby. V Anglii je mnoho Grimsby, ve Francii, v Americe.... Film tepe daleko více do Londýna než do Grimsby," dodal Leterrier.

Film, v němž hraje rovněž Cohenova manželka Isla Fisherová, dále australská herečka Rebel Wilsonová nebo španělská herečka Penélope Cruzová, bude v kinech v České republice od 10. března. Přístupný bude od 15 let.

trailer k filmu Grimsby | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy