Fila: Parazit ve Varech. Černá komedie o rodině flákačů je dokonalá

Kamil Fila Kamil Fila
28. 6. 2019 20:41
Z hotelu Thermal se poprvé hlásí filmový kritik Aktuálně.cz Kamil Fila. Na festivalu v Karlových Varech jako první viděl film Parazit, jihokorejskou černou komedii, která letos získala Zlatou palmu v Cannes. Podle Fily se jedná minimálně o kandidáta na Oscara. "Ten film je divácky vděčný, strašně dobře napsaný," hodnotí Fila.
Kamil Fila se hlásí z karlovarského Thermalu. | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy