Opulentní obrazy orgií a luxusu. Sorrentinův film o Berlusconim líčí, kdy to nestačí

Kamil Fila Kamil Fila
17. 11. 2018 0:10
Tolik odhalených žen jako v novém snímku Paola Sorrentina o Silviu Berlusconim jsem v mainstreamovém filmu ještě neviděl, tvrdí kritik Kamil Fila. Snímek nazvaný Oni a Silvio, který nyní promítají kina, podle Fily ukazuje vnitřní prázdnotu bývalého italského premiéra.
Film Oni a Silvio od čtvrtka promítají česká kina. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 7 minutami

Sněmovna reprezentantů schválila policejní a volební reformu

Sněmovna reprezentantů Spojených států schválila zákony reformující činnost policie a konání voleb. Demokratům, kteří drží v dolní komoře amerického Kongresu těsnou většinu, se podařilo obě normy protlačit přes jednoznačný odpor republikánů. V Senátu, kde je poměr sil téměř vyrovnaný, očekávají agentury velkou politickou bitvu.

Nový volební zákon, který byl přijat poměrem 220 ku 210 hlasů, patří k vlajkovým lodím demokratického pragramu. Pokud by jej Senát potvrdil, bude se podle agentury AP jednat o jeho nejzásadnější novelu za poslední generaci.

Cílem navrhovatelů bylo především zabránit netransparentnímu financování kandidátů ze strany bohatých sponzorů, odstranit administrativní překážky znemožňující lidem hlasovat či ukončit zažitou praxi účelového překreslování volebních okrsků, z nějž čerpá výhodu pouze jedna strana. Právo měnit hranice okrsků má napříště připadnout jen nezávislým komisím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy