Marhoul: Nabarvené ptáče je o naději, děti stále umírají, neměli bychom být lhostejní

Martin Veselovský Martin Veselovský
6. 8. 2019 17:29
"Zamiloval jsem se do poselství knihy. Film má vzbudit potřebu nebýt lhostejný, je to o lásce, naději a potřebě citu," říká režisér a scenárista Václav Marhoul. Jeho film Nabarvené ptáče se 25 let po posledním českém úspěchu dostal do hlavní soutěže na filmovém festivalu v Benátkách. "Možná se stane, že lidé budou odcházet z kina, někteří se z toho zhroutí, někteří ale odejdou posíleni. Film je určen pro světový trh", dodává.
Václav Marhoul byl hostem Martina Veselovského v DVtv. | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy