Harrison Ford se zranil při natáčení Star Wars

ČTK ČTK
12. 6. 2014 22:51
Představitele Hana Sola převezli do nemocnice s poraněným kotníkem z natáčení Epizody VII v Londýně.
Harrison Ford jako Han Solo ve Star Wars.
Harrison Ford jako Han Solo ve Star Wars. | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Herec Harrison Ford si ve čtvrtek poranil kotník při natáčení dalšího pokračování filmové sci-fi ságy Star Wars: Epizoda VII.

"Harrison Ford byl převezen z Pinewood Studios u Londýna do nemocnice na ošetření," uvedl mluvčí společnosti Disney, která film produkuje. Natáčení bude podle agentury Reuters pokračovat v průběhu Fordovy rekonvalescence.

Do ságy se vrátily hvězdy předchozích dílů - kromě Forda to je Carrie Fisher a Mark Hamill. Režie filmu se ujal J. J. Abrams.

Premiéru by měl mít film 18. prosince příštího roku. Děj se prý bude odehrávat zhruba třicet let po událostech filmu Epizoda VI: Návrat Jediho z roku 1983.

Ford ztvárňuje postavu, kterou si zahrál už v dřívějších dílech série, tedy Hana Sola.

Společnost Disney v roce 2012 koupila firmu Lucasfilm vlastnící autorská práva na Star Wars. Zaplatila za ni více než čtyři miliardy dolarů (asi 80 miliard korun). Oznámila přitom, že se chystá natočit další tři filmy této populární sci-fi série.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy