Harrison Ford se zranil při natáčení Star Wars

ČTK ČTK
12. 6. 2014 22:51
Představitele Hana Sola převezli do nemocnice s poraněným kotníkem z natáčení Epizody VII v Londýně.
Harrison Ford jako Han Solo ve Star Wars.
Harrison Ford jako Han Solo ve Star Wars. | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Herec Harrison Ford si ve čtvrtek poranil kotník při natáčení dalšího pokračování filmové sci-fi ságy Star Wars: Epizoda VII.

"Harrison Ford byl převezen z Pinewood Studios u Londýna do nemocnice na ošetření," uvedl mluvčí společnosti Disney, která film produkuje. Natáčení bude podle agentury Reuters pokračovat v průběhu Fordovy rekonvalescence.

Do ságy se vrátily hvězdy předchozích dílů - kromě Forda to je Carrie Fisher a Mark Hamill. Režie filmu se ujal J. J. Abrams.

Premiéru by měl mít film 18. prosince příštího roku. Děj se prý bude odehrávat zhruba třicet let po událostech filmu Epizoda VI: Návrat Jediho z roku 1983.

Ford ztvárňuje postavu, kterou si zahrál už v dřívějších dílech série, tedy Hana Sola.

Společnost Disney v roce 2012 koupila firmu Lucasfilm vlastnící autorská práva na Star Wars. Zaplatila za ni více než čtyři miliardy dolarů (asi 80 miliard korun). Oznámila přitom, že se chystá natočit další tři filmy této populární sci-fi série.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy