Harrison Ford se zranil při natáčení Star Wars

ČTK ČTK
12. 6. 2014 22:51
Představitele Hana Sola převezli do nemocnice s poraněným kotníkem z natáčení Epizody VII v Londýně.
Harrison Ford jako Han Solo ve Star Wars.
Harrison Ford jako Han Solo ve Star Wars. | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Herec Harrison Ford si ve čtvrtek poranil kotník při natáčení dalšího pokračování filmové sci-fi ságy Star Wars: Epizoda VII.

"Harrison Ford byl převezen z Pinewood Studios u Londýna do nemocnice na ošetření," uvedl mluvčí společnosti Disney, která film produkuje. Natáčení bude podle agentury Reuters pokračovat v průběhu Fordovy rekonvalescence.

Do ságy se vrátily hvězdy předchozích dílů - kromě Forda to je Carrie Fisher a Mark Hamill. Režie filmu se ujal J. J. Abrams.

Premiéru by měl mít film 18. prosince příštího roku. Děj se prý bude odehrávat zhruba třicet let po událostech filmu Epizoda VI: Návrat Jediho z roku 1983.

Ford ztvárňuje postavu, kterou si zahrál už v dřívějších dílech série, tedy Hana Sola.

Společnost Disney v roce 2012 koupila firmu Lucasfilm vlastnící autorská práva na Star Wars. Zaplatila za ni více než čtyři miliardy dolarů (asi 80 miliard korun). Oznámila přitom, že se chystá natočit další tři filmy této populární sci-fi série.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy