Fry s Benderem zas vyrazí na cesty. Futurama se vrací

Kultura Kultura, Red Kul
11. 6. 2009 14:10
Zatím je objednáno 26 nových epizod
Foto: Aktuálně.cz

New York - Good news, everyone, pozdraví zase Hubert J. Farnsworth svého příbuzného z minulosti Philipa J. Frye a vyšle ho s dalšími exoty na novou krkolomnou misi coby doručovatele v zásilkové společnosti Planet Express, která šílenému profesorovi vydělává peníze pro vědeckou činnost.

Seriál Futurama od tvůrců Simpsonových Matta Groeninga a Davida X Cohena bude obnoven; zatím je objednáno 26 nových dílů, které se mají vysílat okolo poloviny roku 2010.

Dvaasedmdesát epizod v pěti sériích vysílala v letech 1999 až 2003 televizní síť Fox. Pak ale seriál o outsiderovi a poslíčkovi v pizzerii, který je shodou nešťastných náhod zmrazen a probudí se v roce 3000, předčasně ukončila a s tvůrci se nerozešla v dobrém.

Foto: Pavel Kroulík
Čtěte také:
Blíží se Futurama. Good news, everyone

"Návrat Futuramy si fanoušci prostě vyžádali," uvedli nyní šéfové 20th Century Fox TV.

Ke změně názoru je přiměl úspěch repríz, které v roce 2006 koupil a od loňska vysílá kabelový kanál Comedy Central. Úspěšný byl prodej všech odvysílaných epizod na DVD.

Očekávání fanoušků pak ještě vybudily čtyři celovečerní filmy, které putovaly rovnou na DVD. I ty měly u vyhladovělých příznivců úspěch, ale zároveň je utvrdily v tom, že i pro Futuramu formát seriálu se hodí víc.

Futurama
Futurama | Foto: Aktuálně.cz

 "Když Matt a David souhlasili, že je stále co vyprávět, nemohli jsme být šťastnější," tvrdí představitelé Foxu, kteří další díly objednali přímo pro Comedy Central.  Jako vlastníci práva ale mohou poskytnout chystané díly i dalším televizním sítím nebo kabelovkám; podobně už Fox oživil a „pronajal" seriál Family Guy.

Groening byl prý objednávkou nadšen a komentoval ji slovy: "Zbývá nám teď už jen 25 766 epizod, než se s Benderem a Fryem setkáme v roce 3000."

David Bernath z Comedy central dodává, že jsou šťastní, že zůstanou základnou pro oddané fanoušky seriálu, jehož humor přesně sedí publiku této stanice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Závěť britského prince Philipa bude tajná dalších 90 let, rozhodl soud

Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná ještě nejméně 90 let, rozhodl dnes nejvyšší soud. Důvodem je ochrana "důstojnosti a postavení" královny, píše BBC News. Již více než století je v Británii zvykem, že po smrti vysoce postaveného člena královské rodiny jsou soudy požádány, aby zapečetily jejich závěti.

Philip, známý též jako vévoda z Edinburghu, byl s královnou ženatý více než 70 let. Brali se ještě předtím, než usedla na trůn. Vévoda zemřel ve věku 99 let letos v dubnu.

"Míra publicity, kterou by zveřejnění pravděpodobně přilákalo, by byla velmi rozsáhlá a zcela v rozporu s cílem zachovat důstojnost panovníka," uvedl v dnes zveřejněném verdiktu soudce Andrew McFarlane.

Stejným způsobem zapečetěných posledních vůlí členů britské monarchie existuje zhruba 30. Ve správě je má nejdéle sloužící soudce nejvyššího soudu se specializací na rodinné právo, jímž je právě teď Andrew McFarlane, vysvětluje BBC. Nejstarší ze závětí pochází od prince Františka z Tecku, mladšího bratra královny Mary, rozené Marie z Tecku. Nejnovější je závěť královny matky z roku 2002.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Futsalisté na MS podlehli Brazílii 0:4, s favoritem drželi krok jen poločas

Čeští futsaloví reprezentanti ve druhém utkání na mistrovství světa v Litvě podlehli favorizované Brazílii 0:4. Rekordní pětinásobní šampioni vstřelili všechny branky ve druhém poločase.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna nenavázali na úvodní vítězství 5:1 nad Panamou, třetí utkání ve skupině D sehrají v neděli proti Vietnamu, který má na kontě také tři body. "Kanárci" jsou po dvou kolech stoprocentní a mají jistý postup.

Čeští hráči v Klajpedě první půli drželi s Brazilci krok, i když gólmana Gerčáka dvakrát zachránila branková konstrukce. Šance si ale vytvořil i Neumannův tým, ty největší zahodili Seidler se Slováčkem.

Jihoameričané už po přestávce potvrdili roli jasného favorita. Mezi 23. a 24. minutou se dvakrát trefil Ferrao, nejlepší futsalista světa za poslední dva roky. Gerčáka poté překonali ještě kapitán Rodrigo a těsně před koncem Marlon. Češi tak s Brazílií prohráli i poosmé v historii.

Do osmifinále turnaje projdou dvě nejlepší mužstva z šesti skupin a čtyři nejlepší celky na třetích místech. Čeští futsalisté na světovém šampionátu startují počtvrté, nejlepším výsledkem Neumannova výběru je osmé místo z roku 2004.

Mistrovství světa ve futsalu v Litvě:

Skupina D:

Brazílie - Česko 4:0 (0:0)

Branky: 23. a 34. Ferrao, 26. Rodrigo, 20. Marlon.

Sestava Česka: Gerčák (Němec) - Záruba, Slováček, Koudelka, D. Drozd - Homola, Vokoun, P. Drozd, Křivánek, Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk. Trenér: Neumann.

Panama - Vietnam 2:3 (2:2)

1. Brazílie 2 2 0 0 13:1 6
2. Česko 2 1 0 1 5:5 3
3. Vietnam 2 1 0 1 4:11 3
4. Panama 2 0 0 2 3:8 0

Skupina C:

Šalamounovy ostrovy - Portugalsko 0:7 (0:3), Thajsko - Maroko 1:1 (0:1).

1. Portugalsko 2 2 0 0 11:1 6
2. Maroko 2 1 1 0 7:1 4
3. Thajsko 2 0 1 1 2:5 1
4. Šalamounovy ostrovy 2 0 0 2 0:13 0

 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ozonová díra je letos větší než Antarktida, výrazně se zvětšila v posledním týdnu

Ozonová díra nad jižní polokoulí je letos větší než obvykle a rozměry už přesahuje velikost Antarktidy. Uvedla to dnes evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus, podle níž se díra v ochranné vrstvě atmosféry výrazně zvětšila v posledním týdnu.

"Sledujeme poměrně velkou a potenciálně i hlubokou ozonovou díru," sdělil ředitel agentury Vincent-Henri Peuch. Zvětšování ozonové díry podle něj letos začalo běžně, podobně jako loni, kdy se však změnila v jednu z nejdéle trvajících za dobu měření.

Ozonová vrstva chrání Zemi před rakovinotvorným ultrafialovým zářením ze Slunce. Nad Antarktidou se vytváří každoročně. Vědci nicméně doufají, že by mohla díky omezení škodlivých látek v nadcházejících desetiletích zcela zmizet. Situace se zlepšila díky Montrealskému protokolu z roku 1987, jenž prakticky zastavil výrobu látek, které ozonu škodí.

Odborníci tvrdí, že se ozonová vrstva začíná obnovovat, ale zároveň dodávají, že bude zřejmě trvat do 60. let tohoto století, než z atmosféry zmizí škodlivé látky, podotkla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy