Eddie Redmayne si jako Dívka z Dánska říká o Oscara

mad
4. 9. 2015 8:00
Eddie Redmayne hraje transgender umělkyni Lili Elbe. Další přesvědčivá proměna poté, co herec ztvárnil geniálního fyzika Hawkinga.
Eddie Redmayne | Video:

Praha – Americký distributor Focus Features zveřejnil první trailer k dramatu Dívka z Dánska (The Danish Girl). V hlavní roli uvidíme Eddieho Redmayna.

Film vychází ze skutečné události a vypráví o dánském páru žijícím v prvním polovině 20. století. Ilustrátorka a  umělkyně  Gerde Weger (Alicia Vikander) požádá svého manželka Einara (Eddie Redmayne), aby jí pózoval coby žena. Einar si na svou novou úlohu začne zvykat a po čase se dokonce stane jednou z prvních osob, které podstoupily operaci na změnu pohlaví.

Film zrežíroval osvědčený filmař Tom Hooper, jehož poslední snímek Bídníci (2012) vyhrál tři Oscary a tři Zlaté Glóby. Eddie Redmayne za svou přesvědčivou fyzickou přeměnu na Stephena Hawkinga v dramatu Teorie všeho (2014) získal Oscara i Zlatý glóbus. Již od oznámení jeho role v Dívce z Dánska se mluví o dalších šancích na prestižní ceny.

Americká premiéra je naplánována na 27. listopadu 2015. Do českých kin vstoupí snímek 4. února 2016.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Kritická kniha o Trumpovi od jeho neteře může vyjít, soud zrušil zákaz distribuce

Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal nakladatelství šířit kriticky laděnou knihu o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Vydání knihy z pera prezidentovy neteře Mary Trumpové se u soudu snažil zablokovat Trumpův bratr Robert, podle kterého Mary sepsáním knihy porušila smlouvu o mlčenlivosti.

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy