Doba ledová 3 odtajňuje první trailer: Podívejte se

Irena Hejdová Irena Hejdová
7. 4. 2008 18:20
Veverka se tentokrát o oříšek popere s dinosaurem

Praha  - Úspěšní hrdinové se neopouštějí. Na fenomenálně úspěšné animované filmy Doba ledová a Doba ledová 2: Obleva tak naváže třetí snímek Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů.

Poprvé se o něm začalo mluvit loni v lednu, premiéra je ohlášena na 4. července 2009. O dva dny dříve nabídne film českým divákům společnost Bontonfilm.

V zámořských kinech už na to diváky připravuje první trailer, který vám v exkluzivní české premiéře nabízí Aktuálně.cz.

První doba ledová v roce 2002 vydělala ve světě úctyhodných 383 milionů dolarů, druhá už v roce 2006 na příhody nešťastné veverky a party prehistorických oblud přilákala tolik diváků, že utržila 651 milionů dolarů. Ani v českých kinech se oběma filmům nevedlo špatně - dohromady je tu vidělo 1.161.603 diváků.

Pokračování bylo na spadnutí a těší se na něj všichni ctitelé pravěkých hrdinů. K oblíbené smolařské veverce s oříškem, mamutu Mannymu, lenochodovi Sidovi a šavlozubému tygrovi Diegovi přibude navíc nový hrdina - a rovnou dinosaurus.

Jeden ze symbolů pravěku se v sérii objeví vůbec poprvé - tedy nepočítáme-li zmrzlého tyrannosaura z prvního filmu.

První trailer k trojce se v amerických kinech promítá před novým animovaným hitem Horton - zábavnou taškařicí o infantilním slonovi, v jehož rukou (a chobotu) spočívá osud celého lidstva žijícího na smítku prachu.

Horton ostatně vznikl ve stejné animační společnosti Blue Sky Studios, která vyrobila oba díly Doby ledové a chystá i třetí. Studios stojí  také za animovaným trhákem Roboti z roku 2005.

Horton do českých kin vstupuje 10. dubna, v  amerických je už od 14. března a vede si velmi dobře; celosvětově vydělal téměř 200 milionů dolarů.

Trailer se v nekvalitní podobě natočené přímo v kině už ocitl na YouTube, Aktuálně ho teď nabízí v originální verzi a v české premiéře.

Jeho hrdinkou je samozřejmě opět veverka. Při novém boji o oříšek nešťastně zmrzne těsně před cílem a vzápětí propadne do novějšího pravěkého období, které už zasáhla obleva z minulého dílu. Ani v zeleném pralese ale svůj oříšek nezíská, zato se setká s oním dinosaurem.

 


 

 

Právě se děje

před 4 minutami

Soud zamítl Zemanovu stížnost kvůli jmenování Ošťádala profesorem

Nejvyšší správní soud zamítl stížnost prezidenta Zemana proti verdiktu, podle kterého musí rozhodnout o jmenování Josefa Ošťádala profesorem. Nemá hodnotit jeho způsobilost.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Dirigent Rattle, manžel Kožené, po brexitu zažádal o německé občanství

Slavný britský dirigent sir Simon Rattle zažádal o německé občanství. Pětašedesátiletý liverpoolský rodák a manžel české mezzosopranistky Magdaleny Kožené tak učinil v reakci na brexit. "Stejně jako pro mnohé to také pro mě bude nezbytné," vysvětluje Rattle, jenž před pandemií běžně hostoval u předních evropských orchestrů.

Tento týden překvapil svět klasické hudby, když oznámil, že roku 2023 skončí ve vedení London Symphony Orchestra. Od stejného roku Rattle povede Bavorský symfonický rozhlasový orchestr sídlící v Mnichově. Rozhodl se tak především proto, aby mohl být nablízku Kožené a jejich třem dětem, se kterými žijí v Berlíně. Faktorem byl ale také brexit.

"Fakt, že muzikanti a obecně umělci náhle musí žádat o víza pro cestu do Evropy, rozhodně není tím slibovaným přínosem brexitu," zdůrazňuje Rattle. Podle agentury Reuters neskrývá rozhořčení a lituje, jak neblaze odchod Velké Británie z Evropské unie poznamená nejmladší generaci anglických hudebníků, kteří byli zvyklí na starém kontinentu studovat a vystupovat bez byrokratických překážek.

Zdroj: Reuters
před 25 minutami

V Jeseníkách lavina zasypala jednoho člověka, byl nalezen v bezvědomí

V Jeseníkách spadla kolem 13:00 lavina. Zasypala jednoho člověka, byl nalezen v bezvědomí. Nyní ho transportuje vrtulník, řekl náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller. Horští záchranáři v Jeseníkách v pátek vyhlásili druhý lavinový stupeň z pětibodové škály, což znamená mírné nebezpečí.

Laviny se však v této situaci mohou uvolnit zejména na strmých svazích. Během týdne napadlo až 20 centimetrů nového sněhu.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Celníci zadrželi u Ostravy tři běžence z Afghánistánu, našli je v návěsu kamionu

Celníci zadrželi při kontrole nákladního auta nedaleko Ostravy tři běžence z Afghánistánu. Ukrývali se v nákladu velkokapacitních železných trubek. ČTK to řekla mluvčí Celního ředitelství Ostrava Pavla Zdobnická.

Celníci ve čtvrtek odpoledne na parkovišti u dálnice D1 nedaleko Ostravy kontrolovali nákladní automobily. Při kontrole řidiče rumunského kamionu slyšeli v návěsu soupravy hluk. Na místo hlídka přivolala posily i policisty, kteří návěs otevřeli. "Uvnitř byli tři mladiství pocházející z Afghánistánu. Případ jsme předali policii," uvedla Zdobnická.

Zdroj: ČTK
Další zprávy