Veverka na Hrad, mamutice pryč!

Irena Hejdová Irena Hejdová
4. 4. 2006 13:00
Recenze - Hrdinové Doby ledové se vracejí. Uniknou Manny, Sid a Diego pravěké apokalypse? A diváci před prokletím všech dvojek? Uvnitř: TRAILER A GALERIE.

První Doba ledová byla možná nečekaným, avšak o to větším hitem; i v českých kinech ji vidělo 600 tisíc diváků. Ale vlastně není divu, oproti takovému Shrekovi je zábavnější i pro dospělé díky tomu, jak škodolibě hází postavám klacky pod nohy, a zejména díky geniální postavě smolařské veverky. Doba ledová 2 už jen navazuje na úspěch prvního dílu. Děti budou zase spokojené, ale rodiče tentokrát možná o něco méně...

Mamut Manny, lenochod Sid a šavlozubý tygr Diego se znovu vydávají na cestu. Zatímco v první Době ledové šli za něčím, tedy za lidmi, kterým nesli jejich ukradené dítě, v druhé Době ledové prchají před něčím, tedy před oblevou. Z dřívější zasněžené krajiny je zvířecí akvapark a hrozící protržení hráze nutí zvířátka k akčnímu útěku do bezpečí.

Během své "on the road" se musí hrdinové postavit svým obavám i frustracím, jak jinak. Tygr tak bojuje se svým strachem z vody, lenochod s touhou po úspěchu a Manny s existenciálně-existenční snahou zachovat svůj rod, kterému hrozí vyhynutí; dnes už víme, že tato snaha se bohužel minula účinkem.

Za tímhle účelem - a podle pravidel dvojek - přicházejí na scénu noví hrdinové: mamutice Ellie a dvě vačice, mezi nimiž vyrostla a považuje je za sourozence. Úkolem Mannyho je samozřejmě přesvědčit Ellie, že právě on by byl vhodným objektem její lásky, potažmo že ona není zvířetem, za které se pokládá.

Manny se díky tomu všemu stává jaksi nejdůležitější postavou z  ústředního tria a jeho lovestory jednou ze zápletek - neboť hlavním motivem je tu pouze zmíněný útěk a jeho více či méně akční peripetie.

Pokračování recenze ZDE

 

Právě se děje

před 29 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy