Brad Pitt přemlouvá Davida Finchera, aby zrežíroval dvojku zombie hororu Světová válka Z

mad
15. 8. 2016 9:05
Brad Pitt jedná s režisérem Davidem Fincherem o natáčení druhého dílu Světové války Z. Film z roku 2013 o virové nákaze, která zachvátila lidstvo, utržil celosvětově přes půl miliardy dolarů. Pokud by Fincher nabídku přijal, jednalo by se o čtvrtou spolupráci s Pittem.
Světová válka Z.
Světová válka Z. | Foto: Cinemart

Brad Pitt podle zdrojů časopisu Variety chce, aby jej David Fincher režíroval v pokračování akčního zombie hororu Světová válka Z (2013).

Vyjednávání mezi dlouholetými přáteli mělo začít před dvěma týdny. Ze začátku bylo dle zdrojů vlažné, ale nyní už má režisér nabídku na stole.

Světová válka Z je volnou adaptací stejnojmenné knižní předlohy Maxe Brookse. Pitt ve filmu ztvárnil hlavní roli zaměstnance OSN, který se snaží hledat řešení virové epidemie, která mění lidi v zombie.

Snímek byl pro studio Paramount noční můrou. Natáčení bylo problematické a na place byly neshody. Scénář přepisoval Damon Lindelof a následovalo mnoho přetáček. Plánovaný rozpočet nebyl dodržen a celkově se vyšplhal až na 190 milionů dolarů. Najatí producenti byli vyhozeni a kameraman byl údajně několikrát požádán, ať odejde, připomíná Hollywood Reporter.

Film však získal spíše pozitivní recenze a stal se diváckým hitem, neboť celosvětově utržil přes 540 milionů dolarů. Pokračování tak bylo nevyhnutelné, avšak režisér Marc Forster neměl zájem, píše server Screenrant.

Dvojku měl původně točit Antonio Bayona, ale dal raději přednost pokračování Jurského světa. Pitt oslovil údajně řadu režisérů, ale nejraději by na pozici viděl Finchera, se kterým natočil už tři filmy, a to Sedm (1995), Klub rváčů (1999) a Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008).

Studio Paramount se k informaci zatím nevyjádřilo. Pokud by Fincher nabídku přijal, jednalo by se v jeho kariéře teprve u druhý sequel. V roce 1992 vstoupil do kin třetí díl Vetřelce, na nějž však filmař vzpomíná se značnou nechutí, neboť studio neustále zasahovalo do natáčení a striktně prosazovalo své nápady. Natáčení navíc začalo dříve, než byl dopsán scénář, shrnuje web Cinemablend.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy