Brad Pitt přemlouvá Davida Finchera, aby zrežíroval dvojku zombie hororu Světová válka Z

mad
15. 8. 2016 9:05
Brad Pitt jedná s režisérem Davidem Fincherem o natáčení druhého dílu Světové války Z. Film z roku 2013 o virové nákaze, která zachvátila lidstvo, utržil celosvětově přes půl miliardy dolarů. Pokud by Fincher nabídku přijal, jednalo by se o čtvrtou spolupráci s Pittem.
Světová válka Z.
Světová válka Z. | Foto: Cinemart

Brad Pitt podle zdrojů časopisu Variety chce, aby jej David Fincher režíroval v pokračování akčního zombie hororu Světová válka Z (2013).

Vyjednávání mezi dlouholetými přáteli mělo začít před dvěma týdny. Ze začátku bylo dle zdrojů vlažné, ale nyní už má režisér nabídku na stole.

Světová válka Z je volnou adaptací stejnojmenné knižní předlohy Maxe Brookse. Pitt ve filmu ztvárnil hlavní roli zaměstnance OSN, který se snaží hledat řešení virové epidemie, která mění lidi v zombie.

Snímek byl pro studio Paramount noční můrou. Natáčení bylo problematické a na place byly neshody. Scénář přepisoval Damon Lindelof a následovalo mnoho přetáček. Plánovaný rozpočet nebyl dodržen a celkově se vyšplhal až na 190 milionů dolarů. Najatí producenti byli vyhozeni a kameraman byl údajně několikrát požádán, ať odejde, připomíná Hollywood Reporter.

Film však získal spíše pozitivní recenze a stal se diváckým hitem, neboť celosvětově utržil přes 540 milionů dolarů. Pokračování tak bylo nevyhnutelné, avšak režisér Marc Forster neměl zájem, píše server Screenrant.

Dvojku měl původně točit Antonio Bayona, ale dal raději přednost pokračování Jurského světa. Pitt oslovil údajně řadu režisérů, ale nejraději by na pozici viděl Finchera, se kterým natočil už tři filmy, a to Sedm (1995), Klub rváčů (1999) a Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008).

Studio Paramount se k informaci zatím nevyjádřilo. Pokud by Fincher nabídku přijal, jednalo by se v jeho kariéře teprve u druhý sequel. V roce 1992 vstoupil do kin třetí díl Vetřelce, na nějž však filmař vzpomíná se značnou nechutí, neboť studio neustále zasahovalo do natáčení a striktně prosazovalo své nápady. Natáčení navíc začalo dříve, než byl dopsán scénář, shrnuje web Cinemablend.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Z pražské vesmírné agentury EU se stala Agentura EU pro kosmický program

V Praze od středy funguje Agentura Evropské unie pro kosmický program (EUSPA), transformovala se z Agentury pro evropský globální navigační družicový systém. Nově bude sdružovat řízení provozu kosmických programů EU, zároveň bude mít nadále na starosti řízení navigačního systému Galileo a dalších vesmírných programů. Ve středu o tom informovala EUSPA. Jde o jedinou agenturu EU se sídlem v Česku, její rozšíření by postupně mělo zajistit stovky nových pracovních míst.

"Agentura EUSPA bude hrát klíčovou úlohu při zavádění kosmického programu EU a naplňování vesmírných ambicí EU," uvedl výkonný ředitel nové agentury Rodrigo da Costa, který působil už v čele předchozí agentury.

Nová agentura podle něj zvýší návratnost investic Evropské unie do kosmického programu, který bude mít v rámci EU vyšší prioritu. "Toho bude dosaženo především díky maximálnímu využití synergií mezi jednotlivými složkami programu, zejména v oblasti navigace, pozorování Země a zabezpečené komunikace, s cílem stimulovat inovace v rámci širokého spektra odvětví," dodal da Costa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy