Anděl Páně 2 se zapsal do historie, jako třetí český film překročil tržby 100 milionů

ČTK ČTK
2. 1. 2017 17:02
Pohádka režiséra Jiřího Stracha Anděl Páně 2 jako třetí český film překročila v českých kinech tržby 100 milionů korun. Před ní jsou v historických tabulkách už jen snímky Jiřího Vejdělka a Jana Svěráka.
Jako recenzent půjdu proti většinovému názoru diváků. Pohádka Anděl Páně 2 se nepovedla z mnoha hledisek, tvrdí Kamil Fila a shrnuje argumenty proč. | Video: Kamil Fila

Anděl Páně 2 se na prvních místech žebříčku návštěvnosti drží od konce listopadu.

Za pět týdnů snímek vidělo bezmála 865 500 lidí a jeho tržby překročily 105 milionů korun.

Úspěšnější v tržbách v novodobé historii byl film režiséra Jana Svěráka Vratné lahve z roku 2007 s tržbami přes 124,6 milionu korun a Ženy v pokušení režiséra Jiřího Vejdělka (2010), který vydělal téměř 124,1 milionu korun.

Na druhém místě žebříčku víkendové návštěvnosti je novinka Assassin’s Creed. Akční dobrodružný film během týdne zhlédlo více než 56 tisíc lidí. Z druhé na třetí příčku klesl Rogue One: Star Wars. Příběh ze světa Hvězdných válek za tři týdny vidělo téměř 220 tisíc diváků.

Z českých filmů je v první dvacítce dalších pět snímků. Na šestém místě skončila komedie Manžel na hodinu, na dvanácté příčce je romantická komedie Všechno nebo nic, na patnáctém místě vstoupil do žebříčku historický snímek Masaryk, následují animovaní Lichožrouti a dvacítku uzavírá komedie Bezva ženská na krku.

Ve čtvrtek do českých kin dorazí animovaný koprodukční snímek Ozzy, jehož hrdinou je stejnojmenný bígl, nový film režiséra Jima Jarmusche Paterson, čínská dobrodružná fantasy Velká čínská zeď, francouzsko-polské drama Agnus dei, americký filmový muzikál La La Land a dokumentární snímek Koudelka fotografuje Svatou zemi.

Nemyslím si, že snímek Anděl páně 2 byl sázkou na jistotu, nechtěl jsem prvnímu dílu podrazit nohy, ten tlak byl obrovský, říká režisér Jiří Strach | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy