DVTV: Dalibor dostal strach ze stíhání, tak jsme sepsali dokument, že je to hraný film, říká Klusák

DVTV DVTV
11. 7. 2017 10:41
"Když Daliborovi došlo, že se vyjadřuje natolik otevřeně a xenofobně, že by z toho mohly vzniknout problémy, řešil, co bude, až film natočíme. Dohodli jsme se tedy, že vyrobíme papír, který ho bude krýt. Bylo to na základě jeho žádosti, aby mohl něčím disponovat při případném vyšetřování," říká dokumentarista Vít Klusák o materiálu, ve kterém se píše, že Svět podle Daliborka je hraný film a ne dokument. Dodává, že si stále myslí, že jeho film je dokument, protože postavy jsou autentické a všechny scény podřídil tomu, co viděl v rodině Dalibora. Česká veřejnost prý vnímá dokument příliš rigidně. A Víta Klusáka baví jít až za hranu možného.
Vít Klusák mluví o Světu podle Daliborka. | Video: dvtv
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy