Zlatý medvěd z Berlína už má svého majitele

Zlatý medvěd z Berlína už má svého majitele
Film režiséra Calina Petera Netzera vypráví příběh o složitém vztahu matky k synovi a o snaze ženy za každou cenu zachránit hocha před vězením kvůli smrtelné nehodě, kterou způsobil. (Na snímku režisér Calin Peter Netzer a producentka snímku Ada Solomon.)
Kromě hlavní ceny si rumunský zástupce z Berlína odváží také ocenění mezinárodní federace filmových kritiků. (Na snímku režisér Netzer, producentka Solomon a šéf festivalu Dieter Kosslick.)
Český film letos žádného zástupce v oficiálním programu Berlinale neměl.
Nejvíce cen během závěrečného galavečera posbíralo balkánské dokumentární drama ze života Romů Epizoda u životu berača željeza  - Epizoda ze života sběrače železa.(Na snímku režisér snímku Danis Tanovič.)
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK
16. 2. 2013 22:21

Berlín - V německé metropoli skončil 63. ročník mezinárodního filmového festivalu Berlinale.

Zlatého medvěda pro nejlepší soutěžní snímek získalo rumunské psychodrama Pozitsia copilului (Pozice dítěte).

Prohlédněte si oceněné ve fotogalerii.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Obří slalom v Sestriere vede po prvním kole Brignoneová

Obří slalom Světového poháru v Sestriere vede po prvním kole domácí Federica Brignoneová. Italská lyžařka, která je nejvýš v průběžném pořadí této disciplíny, má náskok 17 setin sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou.

Na dalších místech jsou Němka Viktoria Rebensburgová a Američanka Mikaela Shiffrinová, která na konci prosince vyhrála předchozí obří slalom v Lienzu. Druhé kolo v italském zimním středisku začne ve 14:05.

Zdroj: ČTK
Další zprávy