reklama
 
 

Turecké protesty přiblíží v Praze mediální experti

21. 6. 2013 14:35
Turečtí odborníci vystoupí na filozofické fakultě

Praha - Turečtí mediální odborníci přednesou v pátek od 21 hodin na pražské na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy projevy reagující na aktuální revoltu proti vládě v Turecku.

Mediální experi zamířili do Prahy na největší evropskou konferenci zaměřenou na média a audiovizi, která reflektuje i současné politické události ve světě a roli médií v nich.

Letošní téma „Media Politics - Political Media", tedy vzájemné vztahy politiky a médií, konferenci orientuje k proměnám společenské role médií, například k otázkám angažovaných uživatelů, sdílení, autorských práv, mediální ekologie či nových forem cenzury.

„Právě proto jsme se rozhodli pro otevřenost aktuálnímu dění a spojili měsíce připravované příspěvky s tématem tureckých protestů. V tureckých událostech se střetává podvratná role sociálních médií se státní represí a potlačováním občanských práv i akademických svobod. Kolegové z istanbulských univerzit nám píšou o tom, jak se účastní demonstrací a zároveň se snaží dění kolem Taksimského náměstí dokumentovat a analyzovat. Někteří z nich kvůli tomu odřekli účast, jedna kolegyně byla zraněna slzným plynem, jiní naopak přijeli do Prahy informovat o svých postojích. Připadá nám důležité vtáhnout do akademické debaty o mediální politice přímé zkušenosti z politického boje, k nimž patří i válka obrazů a sociálních sítí," doplňuje programový ředitel konference Petr Szczepanik.

 

autor: Kultura | 21. 6. 2013 14:35

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama