Top Gun s Tomem Cruisem dorazí příští rok do kin ve 3D

Kultura ČTK Kultura, ČTK
13. 12. 2012 19:42
Filmový trhák se bude příští rok promítat ve 3D
Tom Cruise jako pilot Maverick
Tom Cruise jako pilot Maverick | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Americký filmový trhák Top Gun se příští rok objeví na filmových plátnech ve 3D verzui. Snímek s Tomem Cruisem v roli pilota 8. února uvedou vybraná kina IMAX. Podle britského zpravodajského serveru BBC to v úterý uvedlo filmové studio Paramount. Akční snímek z roku 1986 byl obrazově vylepšen a převeden do 3D verze z původních negativních záběrů ve vysokém rozlišení.

Na konverzi snímku dohlížel hollywoodský režisér Tony Scott, který letos v srpnu spáchal sebevraždu skokem z mostu. Předtím prý přemýšlel o pokračování Top Gunu a spolu s producentem Jerrym Bruckheimerem (série Piráti z Karibiku) hledal vhodná místa k natáčení. Plány na vznik "dvojky" byly poté odloženy.

BBC napsala, že Top Gun v 3D poběží v kinech šest dní, a to od 8. února. Pak se začne prodávat na discích Blu-ray. Tento film, ve kterém Cruise zazářil v roli vojenského pilota Mavericka, po celém světě vydělal více než 350 milionů dolarů (více než 6,7 miliardy korun). Film byl ve Spojených státech v roce svého uvedení nejvýdělečnějším snímkem roku. Porazil Krokodýla Dundeeho o dva miliony dolarů.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 35 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy