Top Gun s Tomem Cruisem dorazí příští rok do kin ve 3D

Kultura ČTK Kultura, ČTK
13. 12. 2012 19:42
Filmový trhák se bude příští rok promítat ve 3D
Tom Cruise jako pilot Maverick
Tom Cruise jako pilot Maverick | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Americký filmový trhák Top Gun se příští rok objeví na filmových plátnech ve 3D verzui. Snímek s Tomem Cruisem v roli pilota 8. února uvedou vybraná kina IMAX. Podle britského zpravodajského serveru BBC to v úterý uvedlo filmové studio Paramount. Akční snímek z roku 1986 byl obrazově vylepšen a převeden do 3D verze z původních negativních záběrů ve vysokém rozlišení.

Na konverzi snímku dohlížel hollywoodský režisér Tony Scott, který letos v srpnu spáchal sebevraždu skokem z mostu. Předtím prý přemýšlel o pokračování Top Gunu a spolu s producentem Jerrym Bruckheimerem (série Piráti z Karibiku) hledal vhodná místa k natáčení. Plány na vznik "dvojky" byly poté odloženy.

BBC napsala, že Top Gun v 3D poběží v kinech šest dní, a to od 8. února. Pak se začne prodávat na discích Blu-ray. Tento film, ve kterém Cruise zazářil v roli vojenského pilota Mavericka, po celém světě vydělal více než 350 milionů dolarů (více než 6,7 miliardy korun). Film byl ve Spojených státech v roce svého uvedení nejvýdělečnějším snímkem roku. Porazil Krokodýla Dundeeho o dva miliony dolarů.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

teď

Čína stanovila cíl letošního růstu HDP na více než šest procent

Čína stanovila na letošní rok cíl růstu ekonomiky na více než šest procent. Ve zprávě pro Všečínské shromáždění lidových zástupců to v pátek uvedl premiér Li Kche-čchiang. Představil rovněž plány na investice do technologií. Čína loni cíl růstu kvůli pandemii poprvé od roku 2002 nezveřejnila. Hrubý domácí produkt (HDP) země nakonec zvýšila o 2,3 procenta, což bylo nejméně za 44 let. Čína však byla jedinou velkou ekonomikou, které se podařilo vykázat růst.

"Jako obecný cíl na letošní rok bylo tempo růstu Číny stanoveno na více než šest procent," uvedl premiér podle agentury Reuters. "Při stanovení tohoto cíle jsme vzali v úvahu oživení ekonomické aktivity."

Letošní cíl je však výrazně pod odhady analytiků. Ti čekají, že růst může letos překonat osm procent. Analytici se domnívají, že nižší cíl dává plánovací komisi více prostoru pro prosazení reforem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy