Rupert Sanders si po Sněhurce zkusí sci-fi romanci

Kultura Kultura
18. 10. 2012 11:50
Sanders se pokusí natočit "nezfilmovatelnou" sci-fi
Foto: visualhollywood.com

Praha - Z pohádkového fantasy do sci-fi skočí režisér úspěšného ztvárnění pohádky o Sněhurce Rupert Sanders. Podle nejnovějších zpráv se upsal společnostem Sony Pictures a New Regency, aby režíroval adaptaci povídky již zesnulého autora sci-fi Alfreda Bestera.

Námět povídky je popsán jako romance ve stylu Bonnie a Clydea - kteří však místo Ameriky křižují vesmírem. Zpráva je o to zajímavější, že Besterova díla byla dlouho označována jako nezfilmovatelná, a bude tak napínavé sledovat, co se ze Sandersova dalšího počinu vyvrbí.

Kristen Stewart
Kristen Stewart | Foto: Bontonfilm

Povídku přitom pro natáčení upravil Henry Bean, který režíroval například film Hluk nebo oceňované drama Svatý boj.

Natáčení má podle předběžných informací začít příští rok na jaře.

Alfred Bester byl americký spisovatel žánru sci-fi, ale také rozhlasový a televizní scénárista, editor v novinách a scénárista komiksů. Nejvíc se však do povědomí zapsal právě jako autor sci-fi románů a povídek. Za svůj román Zničený muž vyhrál Hugo Award v roce 1953, jeho dalším známým románem je například Hvězdy můj osud. V roce 2001 byl Bester, čtrnáct let po své smrti, uveden do sci fi síně slávy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy