Robot R2-D2 si zahraje v Epizodě VII Hvězdných válek

Kultura Kultura
21. 11. 2013 8:56
Se stavbou robota R2-D2 pomáhají britští fanoušci Star Wars
R2-D2
R2-D2 | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Veterán Star Wars - robot R2-D2 - se určitě objeví v Epizodě VII. Společnost Disney to potvrdila na začátku týdne. Už na konci minulého se ale na twitterovém účtu produkční firmy Bad Robot objevila fotografie R2-D2 ve společnosti režiséra J.J. Abramse, britských specialistů a fanoušků Hvězdných válek Lee Towerseyho a Olivera Steeplese, kteří na novém filmu spolupracují, a prezidentky Lucasfilm Kathleen Kennedy.

Foto: Bad Robot

R2-D2 se poprvé objevil na plátnech kin v roce 1977, kdy na palubě lodi královny Amidaly jako jediný droid přežil útok a zachránil loď s hrdiny. Později se pak stal majetkem Anakina Skywalkera a několikrát v dalších pěti filmech zachránil Republiku. Jeho nerozlučným přítelem je zlatý robot C-3PO a jeho strůjcem sám George Lucas.

"Všechno začalo v létě, když jsme se s Kathleen Kennedy potkali v Německu," řekl Oliver Steeples oficiální blog Star Wars. "Pózovala s námi na fotografiích s robotem R2-D2, kterého jsme postavili. Zmínil jsem se jí spíš v žertu, že bychom byli k dispozici pro natáčení, kdyby bylo třeba. Když mě pak kontaktoval výkonný producent Jason McGatlin, bylo to na její doporučení."

Celosvětový klub stavitelů R2-D2 tvoří plně funkční kopie filmového robota. Nyní už jeho zástupci Steeples a Towersey pracují na plný úvazek na filmu Star Wars: Epizoda VII v londýnských Pinewood Studios.

Foto: Profimedia.cz

Natáčení sedmé epizody Star Wars má začít na jaře příštího roku, film bude mít premiéru 18. prosince 2015.

Zatím není známé obsazení. Ale produkce již jednala o možnosti, že by se ve filmu měli objevit představitelé hlavních rolí z původní série Mark Hamill, Carrie Fisher a Harrison Ford.

Otevřené konkurzy na dvě hlavní role se od začátku listopadu konaly v Bristolu, Manchesteru, Londýně, Glasgowu a Dublinu.

Scénář s režisérem Abramsem píše Lawrence Kasdan, který se podílel již na druhém a třetím snímku o Hvězdných válkách. Z projektu již odstoupil jiný scénárista, držitel Oscara Michael Ardnt.

Postavu R2-D2 hrál Kenny Baker a zatím není známo, zda se děvětasedmdesátiletý herec vrátí i do Epizody VII.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 17 minutami

V Ženevě skončily rozhovory mezi Bidenem a Putinem

V Ženevě skončilo jednání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira Putina, jehož se účastnily rozšířené delegace obou stran, Oznámil to Bílý dům, podle něhož jde zároveň o konec dnešního americko-ruského summitu. Nyní se čekají tiskové konference, oba státníci by měli předstoupit před novináře každý zvlášť.

Zdroj: ČTK
Další zprávy