Marion Cotillard bude žadonit o práci u bratří Dardennů

Kultura Kultura
28. 2. 2013 11:24
Dva dny a jednu noc natočí Dardennovi letos v létě
Marion Cotillard
Marion Cotillard | Foto: Reuters

Praha - Režisérské duo bratří  Dardennových získalo do svého chystaného filmu sedmatřicetiletou herečku a držitelku Oscara za hlavní ženskou roli Marion Cotillard. Manžela Cotillardiny postavy bude představovat Belgičan Fabrizio Rongione, který se mimo jiné objevil v posledním snímku Dardennů Kluk na kole, za nějž dostala sourozenecká dvojice Cenu poroty v Cannes.

Dardenneovi již vyhráli dvakrát Zlatou palmu - v roce 1999 za Rosettu a o šest let později za Dítě.   

Drama s názvem Deux Jeurs, Une Noit (Dva dny, jedna noc) zachytí ženu v podání Cotillard, která musí během víkendu přesvědčit kolegy z práce, aby se vzdali svých přídavků, jinak sama přijde o práci.

„Těšíme se na spolupráci s Marion," prohlásil Rongione. „Jsme vzájemní fanoušci." 

Film Dardennové natočí letos v létě v belgickém Valonsku. 

Čtěte také
Recenze: Kluk na kole nás učí vidět realisticky

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 44 minutami

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy