Marion Cotillard bude žadonit o práci u bratří Dardennů

Kultura Kultura
28. 2. 2013 11:24
Dva dny a jednu noc natočí Dardennovi letos v létě
Marion Cotillard
Marion Cotillard | Foto: Reuters

Praha - Režisérské duo bratří  Dardennových získalo do svého chystaného filmu sedmatřicetiletou herečku a držitelku Oscara za hlavní ženskou roli Marion Cotillard. Manžela Cotillardiny postavy bude představovat Belgičan Fabrizio Rongione, který se mimo jiné objevil v posledním snímku Dardennů Kluk na kole, za nějž dostala sourozenecká dvojice Cenu poroty v Cannes.

Dardenneovi již vyhráli dvakrát Zlatou palmu - v roce 1999 za Rosettu a o šest let později za Dítě.   

Drama s názvem Deux Jeurs, Une Noit (Dva dny, jedna noc) zachytí ženu v podání Cotillard, která musí během víkendu přesvědčit kolegy z práce, aby se vzdali svých přídavků, jinak sama přijde o práci.

„Těšíme se na spolupráci s Marion," prohlásil Rongione. „Jsme vzájemní fanoušci." 

Film Dardennové natočí letos v létě v belgickém Valonsku. 

Čtěte také
Recenze: Kluk na kole nás učí vidět realisticky

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 30 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy