Festival v Cannes ocení Alaina Delona Zlatou palmou

Kultura ČTK Kultura, ČTK
7. 5. 2013 14:35
Cannes promítne i restaurovanou kopii zlomového Delonova filmu V plném slunci
Alain Delon v Cannes v roce 2010
Alain Delon v Cannes v roce 2010 | Foto: Reuters

Paříž - Francouzský herec Alain Delon se na filmovém festivalu v Cannes dočká zvláštního ocenění své filmové kariéry. V roce 2011 dostala v Cannes Zlatou palmu za celoživotní dílo další legenda francouzského filmu Jean-Paul Belmondo.

Festival, který se uskuteční od 15. do 26. května, vzdá Delonovi hold 25. května. Při té příležitosti se uskuteční projekce restaurované verze kriminálního dramatu V plném slunci režiséra Reného Clémenta z roku 1960.

Role ve snímku V plném slunci znamenala zásadní obrat v Delonově kariéře. Následovaly další jeho úspěšné filmy jako Rocco a jeho bratři, Melodie podzemí, Gepard či Černý tulipán.

Delon, který v listopadu oslaví 78. narozeniny, stále natáčí. Například v roce 2008 si zahrál Julia Caesara v komedii Asterix a Olympijské hry.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy