Královské porody: To jsou potomci Alžběty II., podívejte se

jaz, Profimedia
2. 5. 2015 12:40
V posledních 90 letech přibylo do britské královské rodiny na 15 dětí. Kdo patří mezi šlechtu?

Londýn – Británie slaví. Catherine, vévodkyně z Cambridge, a princ William mají druhého potomka - holčičku.

Statisíce oslavujících Britů, světelné nápisy na budovách a titulky v novinách věnované novému královskému přírůstku nejsou v monarchii ničím výjimečným.

Podívejte se, jaké bylo přivítání čerstvě narozené Alžběty II., jejích dětí a vnoučat.

Foto: Profimedia.cz

Alžběta II.

Současná hlava Velké Británie, států Commonwealthu a nejvyšší představitelka anglikánské církve se narodila 21. dubna 1926 na Bruton Street v Mayfair v Londýně. Pokřtěna byla jako Elizabeth Alexandra Mary v soukromé kapli Buckinghamského paláce.

Byla prvním dítětem vévody a vévodkyně z Yorku, z kterých se později stal král Jiří VI. a Alžběta I., královna matka.

Na trůn nastoupila po smrti svého otce Jiřího VI. v roce 1952 a v současnosti je jednou z nejdéle vládnoucích panovníků Velké Británie.

S princem Phillipem, vévodou z Edinburgu, má čtyři děti.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Energetickou skupinu Innogy koupila maďarská společnost MVM Group

Novým vlastníkem energetické skupiny innogy v Česku bude maďarská společnost MVM Group. Firmu odkoupí od německé E.ON. SE, informoval mluvčí české innogy Martin Chalupský. Cenu transakce firmy nezveřejnily. Společnost je největším distributorem plynu v Česku, v současné době má 1,2 milionu odběratelů plynu a 0,4 milionu odběratelů elektřiny. Hodnota českých aktivit se podle odhadů pohybuje kolem 800 milionů eur (21,3 miliardy Kč).

Innogy na konci loňského roku v Česku zaměstnávala zhruba 4100 lidí. Firma v Česku zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby.

MVM mimo jiné vlastní v Maďarsku jadernou elektrárnu, paroplynové a solární elektrárny, provozovatele sítě a je také aktivní na trhu s plynem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy