Královské porody: To jsou potomci Alžběty II., podívejte se

jaz, Profimedia
2. 5. 2015 12:40
V posledních 90 letech přibylo do britské královské rodiny na 15 dětí. Kdo patří mezi šlechtu?

Londýn – Británie slaví. Catherine, vévodkyně z Cambridge, a princ William mají druhého potomka - holčičku.

Statisíce oslavujících Britů, světelné nápisy na budovách a titulky v novinách věnované novému královskému přírůstku nejsou v monarchii ničím výjimečným.

Podívejte se, jaké bylo přivítání čerstvě narozené Alžběty II., jejích dětí a vnoučat.

Foto: Profimedia.cz

Alžběta II.

Současná hlava Velké Británie, států Commonwealthu a nejvyšší představitelka anglikánské církve se narodila 21. dubna 1926 na Bruton Street v Mayfair v Londýně. Pokřtěna byla jako Elizabeth Alexandra Mary v soukromé kapli Buckinghamského paláce.

Byla prvním dítětem vévody a vévodkyně z Yorku, z kterých se později stal král Jiří VI. a Alžběta I., královna matka.

Na trůn nastoupila po smrti svého otce Jiřího VI. v roce 1952 a v současnosti je jednou z nejdéle vládnoucích panovníků Velké Británie.

S princem Phillipem, vévodou z Edinburgu, má čtyři děti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Čínská armáda tvrdí, že sledovala a odehnala americký torpédoborec

Čínská armáda uvedla, že se dostala do drobného incidentu s americkým torpédoborcem, který podle ní nelegálně vplul do vod u Paracelských ostrovů v Jihočínském moři. Informuje o tom agentura Reuters. Na ostrovy si dělají nárok Čína, Tchaj-wan i Vietnam. Podobný incident se u nich odehrál už loni. V prohlášení čínské armády se uvádí, že torpédoborec USS Milius nezákonně vnikl do čínských teritoriálních vod, čímž "narušil mír a stabilitu rušné vodní cesty".

Jihočínské moře je jedním ze sporných bodů vztahů mezi Čínou a USA. Washington viní Peking, že jeho územní nároky v těchto vodách jsou nezákonné. Lodě amerického námořnictva tak v posledních letech Jihočínským mořem proplouvají čím dál častěji, aby se USA proti čínským nárokům vymezily.

Zdroj: ČTK
Další zprávy