Obrazem: Krása zastaveného okamžiku. Takhle vypadá střílení

Obrazem: Krása zastaveného okamžiku. Takhle vypadá střílení
Nastoupit tak musí specializovaná technika, která dokáže zaznamenat to, čeho lidské oči nejsou schopné. Na tomto snímku zhotoveném pomocí technologie, která dokáže vizualizovat tlakové vlny šířící se vzduchem, můžete vidět nezvyklý pohled na to, jak například vypadá střelba z pistole.
Zde pro změnu vidíte letící projektil, který byl vystřelen z elektromagnetické zbraně .
Půvab letící střely si ale můžeme vychutnat i bez oblaků střelného prachu. Takto například vypadají cigarety, které byly zasaženy vystřelenou diabolkou z obyčejné vzduchovky. Většina následujících fotografií byla zhotovena za pomoci iniciačního zařízení synchronizujícího chod fotoaparátu a zábleskového zařízení, které disponuje speciálním čidlem. To reaguje na pohyb střely či zvuk výstřelu.
Obrovské množství kinetické energie, kterou disponuje letící projektil, ničí zasažený objekt, a vytváří tak působivou podívanou připomínající explozi třaskaviny. Na tomto snímku vidíte rozstřelenou plechovku s nealkoholickým nápojem.
Foto: Profimédia
Dan Poláček Profimedia, Dan Poláček
23. 11. 2012 17:00

Poznejte svět zastaveného času. Fotografie ukazují oku nepostřehnutelné okamžiky výstřelů, které fascinujícím způsobem ničí jimi zasažené objekty.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rekonstrukce státu a Milion chvilek vyzvaly Radu ČT k odkladu volby dozorčí komise

Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové dozorčí komise Rady ČT na 8. prosince, kdy situaci posoudí sněmovní volební výbor. Rada svůj poradní orgán odvolala zřejmě v rozporu se zákonem, uvedli v úterý zástupci iniciativy Rekonstrukce státu a spolku Milion chvilek na tiskové konferenci před budovou ČT na Kavčích horách v Praze.

Radní Hana Lipovská odvolání v minulých dnech hájila, podle ní bylo v souladu se zákonem a rada k němu přistoupila s péčí řádného hospodáře. Důvodem byly vážné výhrady k práci komise. Nespokojenost vyvrcholila při projednávání směny pozemku pod ostravským studiem, ke kterému komise včas nedodala některé podklady.

Podle předsedy spolku Milion chvilek Benjamina Rolla Česká televize po 20 letech opět čelí politickým tlakům a je potřeba se jim postavit. Rada se má ve středu zabývat volbou nové komise, přestože ta stávající zřejmě nebyla odvolána v souladu se zákonem, aktualizovaným rozpočtem ČT na letošní rok nebo aktualizovanými dlouhodobými plány ČT na další čtyři roky. Tato témata může podle Rolla použít k nátlaku na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pensylvánie potvrdila výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto státu Tom Wolf, informují agentury.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy