Obrazem: Krása zastaveného okamžiku. Takhle vypadá střílení

Obrazem: Krása zastaveného okamžiku. Takhle vypadá střílení
Nastoupit tak musí specializovaná technika, která dokáže zaznamenat to, čeho lidské oči nejsou schopné. Na tomto snímku zhotoveném pomocí technologie, která dokáže vizualizovat tlakové vlny šířící se vzduchem, můžete vidět nezvyklý pohled na to, jak například vypadá střelba z pistole.
Zde pro změnu vidíte letící projektil, který byl vystřelen z elektromagnetické zbraně .
Půvab letící střely si ale můžeme vychutnat i bez oblaků střelného prachu. Takto například vypadají cigarety, které byly zasaženy vystřelenou diabolkou z obyčejné vzduchovky. Většina následujících fotografií byla zhotovena za pomoci iniciačního zařízení synchronizujícího chod fotoaparátu a zábleskového zařízení, které disponuje speciálním čidlem. To reaguje na pohyb střely či zvuk výstřelu.
Obrovské množství kinetické energie, kterou disponuje letící projektil, ničí zasažený objekt, a vytváří tak působivou podívanou připomínající explozi třaskaviny. Na tomto snímku vidíte rozstřelenou plechovku s nealkoholickým nápojem.
Foto: Profimédia

Poznejte svět zastaveného času. Fotografie ukazují oku nepostřehnutelné okamžiky výstřelů, které fascinujícím způsobem ničí jimi zasažené objekty.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 3 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy