Obrazem: Krása zastaveného okamžiku. Takhle vypadá střílení

Obrazem: Krása zastaveného okamžiku. Takhle vypadá střílení
Nastoupit tak musí specializovaná technika, která dokáže zaznamenat to, čeho lidské oči nejsou schopné. Na tomto snímku zhotoveném pomocí technologie, která dokáže vizualizovat tlakové vlny šířící se vzduchem, můžete vidět nezvyklý pohled na to, jak například vypadá střelba z pistole.
Zde pro změnu vidíte letící projektil, který byl vystřelen z elektromagnetické zbraně .
Půvab letící střely si ale můžeme vychutnat i bez oblaků střelného prachu. Takto například vypadají cigarety, které byly zasaženy vystřelenou diabolkou z obyčejné vzduchovky. Většina následujících fotografií byla zhotovena za pomoci iniciačního zařízení synchronizujícího chod fotoaparátu a zábleskového zařízení, které disponuje speciálním čidlem. To reaguje na pohyb střely či zvuk výstřelu.
Obrovské množství kinetické energie, kterou disponuje letící projektil, ničí zasažený objekt, a vytváří tak působivou podívanou připomínající explozi třaskaviny. Na tomto snímku vidíte rozstřelenou plechovku s nealkoholickým nápojem.
Foto: Profimédia
Dan Poláček Profimedia, Dan Poláček
23. 11. 2012 17:00

Poznejte svět zastaveného času. Fotografie ukazují oku nepostřehnutelné okamžiky výstřelů, které fascinujícím způsobem ničí jimi zasažené objekty.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Útok ozbrojenců na tržišti v severní Nigérii si vyžádal nejméně 43 mrtvých

Neznámí ozbrojenci v severonigerijském státě Sokoto zabili nejméně 43 lidí. Podle agentury Reuters to dnes oznámila kancelář místního guvernéra. Dřívější informace hovořily o 30 mrtvých. Střelba začala na tržišti ve městě Goronyo v neděli večer a pokračovala do dnešního rána, uvedl v prohlášení guvernér Aminu Waziri Tambuwal.

Místní obyvatel a obchodník Iliyasu Abba agentuře Reuters sdělil, že v márnici ve všeobecné nemocnici v Goronyu je 60 těl. Dalším lidem se podle zdroje podařilo před střelci uprchnout, ale utrpěli zranění. "Ozbrojenci vtrhli na trh, jelikož tam bylo mnoho zákazníků a obchodníků," řekl. Útočníci podle něj nejprve trh obklíčili a pak začali střílet do všech směrů. Ozbrojenci podle Abby také nejprve přemohli policii, která se proti nim pokusila zakročit. Mluvčí policie na žádost o komentář nereagoval.

Místní guvernér v prohlášení požádal, aby byly do oblasti vyslány armádní posily.

Zdroj: ČTK
Další zprávy