Obrazem: Krása zastaveného okamžiku. Takhle vypadá střílení

Obrazem: Krása zastaveného okamžiku. Takhle vypadá střílení
Nastoupit tak musí specializovaná technika, která dokáže zaznamenat to, čeho lidské oči nejsou schopné. Na tomto snímku zhotoveném pomocí technologie, která dokáže vizualizovat tlakové vlny šířící se vzduchem, můžete vidět nezvyklý pohled na to, jak například vypadá střelba z pistole.
Zde pro změnu vidíte letící projektil, který byl vystřelen z elektromagnetické zbraně .
Půvab letící střely si ale můžeme vychutnat i bez oblaků střelného prachu. Takto například vypadají cigarety, které byly zasaženy vystřelenou diabolkou z obyčejné vzduchovky. Většina následujících fotografií byla zhotovena za pomoci iniciačního zařízení synchronizujícího chod fotoaparátu a zábleskového zařízení, které disponuje speciálním čidlem. To reaguje na pohyb střely či zvuk výstřelu.
Obrovské množství kinetické energie, kterou disponuje letící projektil, ničí zasažený objekt, a vytváří tak působivou podívanou připomínající explozi třaskaviny. Na tomto snímku vidíte rozstřelenou plechovku s nealkoholickým nápojem.
Foto: Profimédia
Dan Poláček Profimedia, Dan Poláček
23. 11. 2012 17:00

Poznejte svět zastaveného času. Fotografie ukazují oku nepostřehnutelné okamžiky výstřelů, které fascinujícím způsobem ničí jimi zasažené objekty.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci zaútočili na dívčí školu v Nigérii, podle učitele unesli 300 studentek

Ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie neznámí pachatelé unesli skupinu školáků. S odvoláním na sdělení mluvčího místního guvernéra o tom informovala agentura Reuters. Podle jednoho z učitelů jde o 300 studentek.

Policie dosud na žádost o komentář nereagovala. V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Nynější únos je druhý za necelé dva týdny.

Neznámí ozbrojenci minulý týden při nočním útoku na internátní školu v nigerijském státě Niger zabili studenta a unesli 42 lidí včetně 27 školáků. Dosud je nepropustili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy