Marks&Spencer totiž zdražil podprsenky velikosti DD a větší o dvě libry (asi o 60 korun) oproti menším velikostem. Zdůvodnil to tím, že podprsenky větších velikostí je nákladnější vyrobit.
Ovšem řada Britek považovala "daň za větší prsa" za diskriminaci a nemínila se s tím smířit.
Třicetiletá Beckie Williamsová z Brightonu rozjela kampaň Busts 4 Justice (Poprsí za spravedlnost) a na její stránce na Facebooku se k protestu připojilo na 14 tisíc rozhořčených žen, jejichž počet stále přibýval.
Williamsová si dokonce koupila za 3,4 libry jednu akcii Marks&Spencer a hodlala na červencové valné hromadě akcionářů proti cenové diskriminaci podprsenek vystoupit.
Jí a jejím souputnicím především vadilo, že u jiných artiklů obchodní dům ceny podle velikostí nerozlišoval.
Jako odškodnění slevy
Nakonec ale Marks&Spencer ustoupil už nyní, když si kromě internetové kampaně začala protestu všímat i média a postavila se na stranu nespokojených žen.
Obchodní dům dnes otiskl v britských listech celostránkový inzerát s dvojsmyslným titulkem We boobed (Zvorali jsme to, přičemž boob znamená jako podstatné jméno také prsa).
Největší britský prodejce oděvů oznámil, že nejen srovná od soboty ceny podprsenek, ale jako odškodné nabídl svým zákaznicím, že v příštích dvou týdnech budou všechny podprsenky o čtvrtinu levnější.