Kde jsou nejlepší záchodky? Mobil vám to poví

ČTK ČTK
9. 5. 2013 19:00
Vykonáte potřebu a hned můžete záchodek ohodnotit pomocí chytrého telefonu či tabletu
Záchody. Ilustrační foto.
Záchody. Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Singapur- Pro ty, kdo si v Singapuru potřebují odskočit, je nyní snazší najít čistou veřejnou toaletu - i dát vědět ostatním, jak si na tom hygienicky stojí. Umožňuje to nová aplikace pro mobilní telefony a tablety, napsala agentura Reuters.

Singapurský svaz veřejných záchodků (RAS) už má na svých internetových stránkách službu nazvanou LOO Connect, která lidem umožňuje komentovat záchodky a udělovat jim tři, čtyři nebo pět hvězdiček.

Nyní je tato aplikace dostupná i pro uživatele chytrých telefonů a tabletů, což umožňuje okamžité odeslání bezprostředního dojmu.

Podle průzkumu, který RAS provedla v loňském roce, zjistila, že nejhorší toalety v Singapuru jsou v kavárnách, na tržištích, autobusových nádražích, u jídelních stánků a v metru.

Podívejte se, jak také ve světě mohou vypadat záchody:

Nejčistší jsou naopak ve vládních úřadech, nemocnicích a restauracích. A ze 79 procent padají zjištěné prohřešky proti čistotě na vrub "nezodpovědných uživatelů", dodal průzkum.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 28 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy