Je atletka žena, nebo muž? Posuďte sami

Je atletka žena, nebo muž? Posuďte sami
Caster Semenyaová
Caster Semenyaová, vítězka běhu na 800 metrů (uprostřed).
Foto: Reuters
Reuters Reuters
11. 9. 2009 12:37

Londýn - Britský list The Times uvedl, že testy na pohlaví u atletky Caster Semenayové ukázaly na skutečnost, že opravdu není ženou. Je hermafrodit, tvrdí deník. Pokud se výsledky opravdu ukáží jako pravdivé, může mladá Jihoafričanka přijít o zlatou medaili z mistrovství světa.

 

Právě se děje

Aktualizováno teď

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

před 18 minutami

Před nemocnicí v Paříži se střílelo, jeden člověk zemřel

Po střelbě před nemocnicí Henry Dunant v Paříži jeden člověk zemřel a jeden je těžce raněný. Pachatel ujel na skútru, píší francouzská média.

Zdroj: ČTK
Další zprávy