reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jak na hlučné sousedy? Objevte vyjimečné vlastnosti akustických sádrokartonových desek KNAUF

Akustické sádrokartonové desky Knauf jsou jedním z nejúčinějších a snadno dostupných materiálů jak redukovat hluk.

Víte, že konstrukce se sádrokartonem zabere méně prostoru, je podstatně lehčí a dosažené hodnoty zvukové izolace jsou dokonce vyšší, než u těžkých a srovnatelně silných (tlustých) konstrukcí z klasických materiálů (beton, plné cihly apod.)?

Nejvíce sledovaná a normou stanovená pro budovy a místností je vzduchová neprůzvučnost. Označuje se obecně Rw a její hodnoty se udávají v decibelech. Takže čím vyšší je Rw, tím je na druhé straně konstrukce větší ticho. Parametry vzduchové neprůzvučnosti jsou u konstrukcí příček s akustickými sádrokartonovými deskami nesrovnatelně lepší než u standardních zdí o stejné tloušťce.

Prvním stupněm ochrany proti hluku je sádrokartonová deska Knauf Red Piano.

Jejím použitím v konstrukci získáte zlepšení vzduchové neprůzvučnosti o 3 dB oproti klasickým deskám. To je pro normální chod domácnosti naprosto dostačující, pokud soused zrovna nehraje na bicí anebo si nepouští nahlas rockovou muziku. Deska Knauf Red Piano v základní příčce W112 (s tloušťkou 150 mm) dosahuje vzduchové neprůzvučnosti Rw 59 dB, což pro srovnání odpovídá například 240 mm silné omítnuté masivní konstrukci.

Jsou však situace, kdy nás obtěžuje již poměrně hlasitá televize, hudební produkce nebo jiný značný hluk od sousedů. Pak je tu další "nadstandardní výbava" v podobě desky Knauf Diamant. Použitím této desky získáte ve stejné konstrukci navíc z pohledu vzduchové neprůzvučnosti 4 dB (RW 63 dB - parametrově odpovídá 300 mm silné masivní konstrukci!). Deska Knauf Diamant, která je těžší a proto akusticky výkonnější, má však ještě další výhody. Je velmi pevná, tvrdá a utlumí výborně i nízké frekvence, které bývají problematické.

Ovšem pokud třeba soused cvičí každý den hodiny hru na piano, pak je pro Vás pravým řešením unikátní akustická deska Knauf Silentboard, která patří mezi TOP v akustické výkonnosti na české trhu.

Tento výčet není zdaleka konečný. Systém suché výstavby Knauf je skládačka a vy můžete sádrokartonové desky různě kombinovat, volit si šířku profilů a docílit takových výsledků, které budou přesně vyhovovat vašim představám, požadavkům a samozřejmě i peněžence.

Více o akustických vlastnostech sádrokartonu

KNAUF Praha, spol. s r.o., HOT LINE 844 600 600, www.knauf.cz

autor: komerční článek | 12. 4. 2018 14:42

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama