Představte si, jak světová města vypadala před více než sto lety – Paříž ještě neznala Eiffelovku, New York se teprve chystal vyrůst do výšky a pražské tramvaje se míjely s kočáry i prvními automobily. Bez moderního ruchu, vizuálního smogu a zástupů turistů měla tato města úplně jiný charakter. Galerie nabízí působivé srovnání.
Na počátku 21. století se Dubaj zaměřila na e-government a technologické investice. Projekty jako Smart Dubai měly díky využití nejmodernějších technologií zlepšit kvalitu života místních obyvatel. V roce 2000 bylo otevřeno Dubai Internet City jako bezcelní zóna pro technologické společnosti. Ve stejné dekádě se Dubaj soustředila na transformaci v chytré město za využití umělé inteligence. Dnešní Dubaj je známá moderní architekturou, luxusním životním stylem a prosperujícím realitním trhem. Město pokračuje ve svém růstu s důrazem na inovace a udržitelnost.
Myšlenky zajímavé a někdy i podnětné.
Ale trochu z autora dýchá arogance, touha prosadit svoje názory bez ohledu na to, co chtějí lidé. Jak zmínil, nejlépe přes silného starostu.
On (autor) totiž zjevně ví, co je správně a co lidé mají chtít.