Internetová hvězda se vzácným genetickým onemocněním zemřela v 15 letech

Video Video
17. 1. 2022 17:34
Své první video nahrála dívenka z Texasu na internet před deseti lety. Od té doby si například na Facebooku vybudovala základnu 12 milionů sledujících. Adalia Rose Williamsová se syndromem předčasného stárnutí zemřela v 15 letech.
Adalia Rose Williams | Video: Instagram/The Adalia Rose Show

Své fanoušky Adalia Rose často bavila komediálními scénkami, rozhovory se členy své rodiny, společným vařením a velmi si užívala i taneční kousky, líčení a zkoušení nových šatů. 

Trvalo to jen pár let a na všech sociálních sítích si vybudovala skupinu milionů fanoušků, které inspirovala především tím, že byla většinu času i přes všechny zdravotní potíže dobře naladěná, optimistická a velmi vtipná. 

Onemocněním, kterým trpěla, je Hutchinson-Gilfordův syndrom, známý také jako syndrom Benjamina Buttona. Velmi vzácným onemocněním trpí asi 500 dětí po celém světě. Způsobuje růstovou degeneraci, zrychlené stárnutí a předčasný rozvoj nemocí typických pro stáří. Průměrná délka života s touto diagnózou je 13 let. 

"Už netrpí bolestmi, teď už tančí na všechnu tu hudbu, kterou tolik milovala. Moc bych si přála, aby to nebyla pravda, ale bohužel to tak je. Chci poděkovat všem, kteří jí milovali a podporovali. Děkujeme všem lékařům a sestrám, kteří celé ty roky pracovali na tom, aby ji udrželi zdravou," uvedla rodina na sociálních sítích s tím, že teď už chtějí nejbližší lidé Adalie Rose truchlit v soukromí. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Perušič se Schweinerem si na písku v Ostravě zajistili postup do bojů o medaile

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na elitním turnaji Pro Tour v Ostravě počtvrté za sebou do semifinále. Nejvýše nasazený pár zdolal ve čtvrtfinále turnajové dvojky Šarífa Januse a Ahmeda Tidžana z Kataru 2:1 na sety.

Perušič se Schweinerem ztratili s třetím párem světového žebříčku úvodní set 16:21. Ve druhém ale bronzové olympijské medailisty z Tokia porazili 21:18 a třetí sadu pak čeští reprezentanti vybojovali 15:13.

"Začátek byl dobrý, ale Katařani většinou ty první sety mívají lepší. Věděli jsme, že ten první set hrají opravdu neuvěřitelně, mají hrozně vysoká čísla úspěšnosti na útoku, ale od toho druhého setu už jdou trochu dolů, Jsem rád, že jsme tu šanci využili," řekl Perušič v rozhovoru pro Českou televizi.

Na nedávné světové jedničky Januse a Tidžana narazili Perušič se Schweinerem naposledy před dvěma měsíci v mexickém Rosaritu rovněž ve čtvrtfinále, kde prohráli 1:2 na sety. Loni v březnu je zdolali cestou za titulem v Dauhá. "Všechny naše zápasy s nimi jsou většinou jako přes kopírák. První set prohrajeme, ať už těsně nebo ne, pak se nám druhý většinou povede vyhrát, a pak už se rozhoduje v tie-breaku. To je záležitost pár bodů, dneska to bylo i trochu štěstí," dodal Perušič.

V semifinále se Češi od 18:00 střetnou se španělskou dvojicí Adrián Gavira, Pablo Herrera, kterou v pátek hladce ve dvou setech zdolali ve skupině. Snadnou práci ale sedmý pár světového žebříčku neočekává. "Asi nemůžeme čekat stejný průběh jako včera. Myslím si, že Španělé se ponaučí z taktických chyb a budou asi víc tlačit servis. Myslím, že dvakrát v řadě se jim nestane, že by podávali špatně. My se na to musíme připravit," uvedl Schweiner.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Američan chtěl vraždit na oslavě ve Virginii. Když vytáhl zbraň, zastřelila ho jiná účastnice večírku

Žena v americkém státě Virginie zastřelila muže, který začal poloautomatickou zbraní střílet po účastnících večírku. Nikdo s výjimkou střelce nebyl zraněn. Policie nemá v úmyslu ženu trestně stíhat, informovala dnes na svém zpravodajském webu stanice BBC.

Na oslavě narozenin a ukončení studií se ve středu před bytovým komplexem v Charlestonu sešlo asi 40 lidí. Mezi účastníky dorazil i sedmatřicetiletý Dennis Butler, který měl několik záznamů v trestním rejstříku. Když začal střílet, jedna účastnice večírku nezaváhala, vytasila legálně drženou pistoli a střelce zneškodnila. Butler zraněním podlehl, uvedla policie v prohlášení.

Podle policejního mluvčího Tonyho Hazeletta ženina rychlá reakce zachránila mnoho životů a předešla masovému útoku. Žena, která střílela, není členkou žádného z bezpečnostních sborů, dodala policie. Její totožnost nezveřejnila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy