I psi mají žaludeční nevolnost. Jak cestovat v létě se zvířaty?

I psi mají žaludeční nevolnost. Jak cestovat v létě se zvířaty?
Psa můžete v autě připoutat speciálním bezpečnostním pásem nebo umístit do přepravky, která je připevněná ke karoserii vozu. Psa tak ochráníte před možným zraněním v případě nárazu a zároveň minimalizujete riziko, že vás bude při jízdě vyrušovat.
Pokud jedete v menším počtu lidí, můžete "obětovat" zadní sedačku a pořídit speciální zvířecí potahy (autodeky) se zajištěním. Pomohou vám také ochránit auto od chlupů.
Menším psům můžete pořídit speciální látkové autosedačky. Důležité je si před jízdou ověřit, zda je pes v pohodlné a příjemné poloze. Především u těch, kteří auto příliš nemají rádi. Dlouhá cesta v nepříjemné poloze může psa vystresovat.
Při cestování v létě je důležité mít vždy k dispozici dostatek čerstvé pitné vody. Zastavujte každé tři hodiny, aby se pes mohl napít a vykonat potřebu.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín
22. 5. 2023 16:06
Stejně jako lidé, i psi mohou trpět cestovní nevolností. U vašeho domácího mazlíčka se může projevit úzkostí, neklidem, zvracením, nadměrným sliněním nebo olizováním auta. Podívejte se do galerie na tipy, díky kterým můžete cestovním nesnázím předejít.

Kinetóza, tak se říká cestovní nevolnosti. Může ji způsobit stres, nezvyk na cestování autem, rychlá a klikatá jízda nebo přejedení před jízdou. "Psa nakrmte nejpozději tři až čtyři hodiny předem. Krmení zvířete příliš brzy před odjezdem může zvýšit riziko nevolnosti a zvracení během jízdy," říká odborník na psí výživu Jiří Švihálek.

Pokud je pes v autě vystresovaný, rozhodně na něj nezvyšujte hlas nebo ho naopak výrazně neutěšujte. Jeho stav se tak může zhoršit. Zajistěte mu dostatek čerstvého vzduchu, dejte mu oblíbenou hračku či ho převážejte na dece, na kterou je zvyklý z domova.

Ověřte, že má pes příjemnou polohu

Můžete jej následně připoutat speciálním bezpečnostním pásem nebo umístit do přepravky, která je připevněna ke karoserii vozu. Tímto způsobem jej ochráníte před možným zraněním v případě nárazu a zároveň minimalizujete riziko, že vás bude při jízdě vyrušovat.

Pokud je auto obsazeno jen částečně, můžete "obětovat" také zadní sedačku a pořídit si speciální zvířecí potahy (autodeky) se zajištěním. S těmi pejsek může pohodlně cestovat a zároveň ochráníte auto před chlupy.

Před jízdou si nezapomeňte ověřit, že je pes v příjemné a pohodlné poloze. A to především u těch, kteří auto nemají rádi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Věkové rozpětí pro dobrovolná očkování proti HPV a meningogkokům se rozšíří

Věkové rozpětí pro hrazené dobrovolné očkování dívek a chlapců proti lidskému papilomaviru (HPV) a proti meningokokům se zřejmě rozšíří. Nově budou moci očkovat také hygienici a epidemiologové. Změny přinesou senátní úpravy vládní novely o ochraně veřejného zdraví, které dnes schválila Sněmovna. Předloha pojednávala v původní podobě jen o bezpečnosti dodávek pitné vody. Nyní ji dostane k podpisu prezident Petr Pavel.

Očkování proti HPV, který je původcem rakoviny děložního čípku, je nyní hrazeno z veřejného zdravotního pojištění lidem mezi 13. a 14. rokem věku. Schválený návrh senátorů rozšiřuje toto "očkovací okno" na 11 až 15 let věku. Podobně se rozšíří i věkové rozpětí pro hrazené očkování mládeže proti meningokokům, které nyní stát platí dívkám a chlapcům od 14 do 15 let. Nově to bude mezi 14. a 16. rokem věku. "Je to všechno v souladu s vědeckými poznatky," uvedl před poslanci senátor Roman Kraus (ODS).

Od uzákonění obecné možnosti, aby očkovali i hygienici a epidemiologové, si senátoři slibují zvýšení počtu očkovacích míst. Očkovat tak bude moci podle Krause dalších zhruba 300 lékařů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

PPF klesl vloni čistý zisk o téměř polovinu, skupina vydělala 3,36 miliardy korun

Skupina PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 140 milionů eur, tedy zhruba 3,36 miliardy korun, což bylo o 49 procent méně než o rok dříve Celková aktiva skupiny loni klesla o 5,5 procenta na 39,9 miliardy eur, v přepočtu 960 miliard korun, informovala společnost v tiskové zprávě.

"Výsledky prvního pololetí loňského roku výrazně ovlivnily ztráty způsobené odchodem z ruského trhu. To, že se náš celoroční hospodářský výsledek podařilo hned v následujícím období překlopit do celkového zisku, považuji za mimořádný výkon," komentoval výsledky ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc.

Skupina PPF podniká ve 25 zemích Evropy, Asie a Severní Ameriky. Investuje do telekomunikací, médií, finančních služeb, e-commerce, biotechnologií, nemovitosti a strojírenství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy