Hit webu: Výpověď oznámila šéfovi tancem. Na videu

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
2. 10. 2013 11:34
Marina Shifrinová mezi tancem na stole či na toaletě vzkazuje šéfovi: Odcházím
Marina Shifrinová v akci.
Marina Shifrinová v akci. | Foto: Repro You Tube

Praha - To video je hitem YouTube, za chvíli dosáhne 8 milionů zhlédnutí. Jistá Marina Shifrinová na něm tančí po kanceláři, na stole či na toaletě a v titulcích videa sděluje svému šéfovi, že odchází ze zaměstnání.

Podle britského deníku Telegraph se jedná o pětadvacetiletou Američanku, videoprodukční v tchajwanské společnosti.

"Pracuji v jedné 'úžasné' firmě, která vyrábí zpravodajská videa. Celý svůj život, vztahy a energii jsem obětovala tomuto zaměstnání. Jenže šéf se stará jen o kvantitu, jak rychle píšeme a kolik zhlédnutí každé video má," píše ke svému videu Shifrinová.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Toto se jí už zajídalo, navíc jak prozradila britskému listu Huffington Post, tchajwanské pracovní podmínky se velmi liší od těch amerických - neustále se mění program a neexistují přestávky na oběd.

"Věřím, že je důležitější soustředit se na kvalitu obsahu. Když se naučíte toto zvládat, návštěvnost se dostaví," je přesvědčená mladá videoprodukční.

Jak píše v titulcích klipu: "Chtěla jsem si udělat klip, který se bude soustředit na sdělení, a nebudu se muset obávat, jakou to bude mít návštěvnost."

Tím  sdělením je: "Praštím s tím. Jdu."

Otázkou je, zda Shifrinová nevodí diváky za nos a oni nesledují právě jedno z videí, která udělají šéfovi radost - svým počtem zhlédnutí. Ta ovšem tvrdí: "Vytvořila jsem ho, abych v něm vyjádřila své pocity."

Remake: Žiju s 'úžasnou' rodinou...

Klip si už žije svým životem a má i jeden velmi zdařilý remake.

Jistá matka středního věku paroduje starosti Shifrinové a převádí je do světa unavené mámy od rodiny.

"Žiju s 'úžasnou' rodinou. Ničí můj dům. Dětský pokoj, to je pekelné doupě..." I ona na konci v titulcích  oznamuje: "Praštím s tím. Jdu." Jenže pak se vrátí pro tašku a dodává: "Dělala jsem si legraci. Došlo nám mléko."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Závěť britského prince Philipa bude tajná dalších 90 let, rozhodl soud

Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná ještě nejméně 90 let, rozhodl dnes nejvyšší soud. Důvodem je ochrana "důstojnosti a postavení" královny, píše BBC News. Již více než století je v Británii zvykem, že po smrti vysoce postaveného člena královské rodiny jsou soudy požádány, aby zapečetily jejich závěti.

Philip, známý též jako vévoda z Edinburghu, byl s královnou ženatý více než 70 let. Brali se ještě předtím, než usedla na trůn. Vévoda zemřel ve věku 99 let letos v dubnu.

"Míra publicity, kterou by zveřejnění pravděpodobně přilákalo, by byla velmi rozsáhlá a zcela v rozporu s cílem zachovat důstojnost panovníka," uvedl v dnes zveřejněném verdiktu soudce Andrew McFarlane.

Stejným způsobem zapečetěných posledních vůlí členů britské monarchie existuje zhruba 30. Ve správě je má nejdéle sloužící soudce nejvyššího soudu se specializací na rodinné právo, jímž je právě teď Andrew McFarlane, vysvětluje BBC. Nejstarší ze závětí pochází od prince Františka z Tecku, mladšího bratra královny Mary, rozené Marie z Tecku. Nejnovější je závěť královny matky z roku 2002.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Futsalisté na MS podlehli Brazílii 0:4, s favoritem drželi krok jen poločas

Čeští futsaloví reprezentanti ve druhém utkání na mistrovství světa v Litvě podlehli favorizované Brazílii 0:4. Rekordní pětinásobní šampioni vstřelili všechny branky ve druhém poločase.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna nenavázali na úvodní vítězství 5:1 nad Panamou, třetí utkání ve skupině D sehrají v neděli proti Vietnamu, který má na kontě také tři body. "Kanárci" jsou po dvou kolech stoprocentní a mají jistý postup.

Čeští hráči v Klajpedě první půli drželi s Brazilci krok, i když gólmana Gerčáka dvakrát zachránila branková konstrukce. Šance si ale vytvořil i Neumannův tým, ty největší zahodili Seidler se Slováčkem.

Jihoameričané už po přestávce potvrdili roli jasného favorita. Mezi 23. a 24. minutou se dvakrát trefil Ferrao, nejlepší futsalista světa za poslední dva roky. Gerčáka poté překonali ještě kapitán Rodrigo a těsně před koncem Marlon. Češi tak s Brazílií prohráli i poosmé v historii.

Do osmifinále turnaje projdou dvě nejlepší mužstva z šesti skupin a čtyři nejlepší celky na třetích místech. Čeští futsalisté na světovém šampionátu startují počtvrté, nejlepším výsledkem Neumannova výběru je osmé místo z roku 2004.

Mistrovství světa ve futsalu v Litvě:

Skupina D:

Brazílie - Česko 4:0 (0:0)

Branky: 23. a 34. Ferrao, 26. Rodrigo, 20. Marlon.

Sestava Česka: Gerčák (Němec) - Záruba, Slováček, Koudelka, D. Drozd - Homola, Vokoun, P. Drozd, Křivánek, Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk. Trenér: Neumann.

Panama - Vietnam 2:3 (2:2)

1. Brazílie 2 2 0 0 13:1 6
2. Česko 2 1 0 1 5:5 3
3. Vietnam 2 1 0 1 4:11 3
4. Panama 2 0 0 2 3:8 0

Skupina C:

Šalamounovy ostrovy - Portugalsko 0:7 (0:3), Thajsko - Maroko 1:1 (0:1).

1. Portugalsko 2 2 0 0 11:1 6
2. Maroko 2 1 1 0 7:1 4
3. Thajsko 2 0 1 1 2:5 1
4. Šalamounovy ostrovy 2 0 0 2 0:13 0

 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Ozonová díra je letos větší než Antarktida, výrazně se zvětšila v posledním týdnu

Ozonová díra nad jižní polokoulí je letos větší než obvykle a rozměry už přesahuje velikost Antarktidy. Uvedla to dnes evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus, podle níž se díra v ochranné vrstvě atmosféry výrazně zvětšila v posledním týdnu.

"Sledujeme poměrně velkou a potenciálně i hlubokou ozonovou díru," sdělil ředitel agentury Vincent-Henri Peuch. Zvětšování ozonové díry podle něj letos začalo běžně, podobně jako loni, kdy se však změnila v jednu z nejdéle trvajících za dobu měření.

Ozonová vrstva chrání Zemi před rakovinotvorným ultrafialovým zářením ze Slunce. Nad Antarktidou se vytváří každoročně. Vědci nicméně doufají, že by mohla díky omezení škodlivých látek v nadcházejících desetiletích zcela zmizet. Situace se zlepšila díky Montrealskému protokolu z roku 1987, jenž prakticky zastavil výrobu látek, které ozonu škodí.

Odborníci tvrdí, že se ozonová vrstva začíná obnovovat, ale zároveň dodávají, že bude zřejmě trvat do 60. let tohoto století, než z atmosféry zmizí škodlivé látky, podotkla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy