Představitelka Nastěnky zažila při Mrazíkovi první intimnost. Odepisovala jen vězňům

Michaela Lišková Michaela Lišková
30. 12. 2023 7:00
První polibek v životě, ale i nabídky k sňatku od vězňů. Pro představitelku Nastěnky z Mrazíka bylo natáčení pohádky v 15 letech přinejmenším výzvou. Jaký um herečky Inny Čurikovové přemluvil režiséra, aby ji obsadil do role Marfuši? Proč musela jíst místo jablka cibuli? A z jakého důvodu se muselo natáčet za polárním kruhem - na poloostrově Kola? Dozvíte se v Historkách z placu.
Tehdy patnáctiletá herečka Natlja Sedychová zažila při natáčení Mrazíka první polibek v životě | Video: Aktuálně.cz

Pro herečku Natalju Sedychovou, která si v pohádce zahrála Nastěnku, bylo natáčení náročné v několika ohledech. Například voda v rybníčku, do kterého musela skákat pro Marfušu, byla špinavá, studená a plná pijavic. 

Všechny díly pořadu sledujte tady >>> Historky z placu

S tehdy patnáctiletou herečkou jezdila na natáčení také její matka, která ji hlídala, aby se "nezkazila". Filmaři a herci tak spolu po natáčení sedávali na pokojích a popíjeli, ale mladou dívku mezi sebe nebrali. Sedychová při filmování zažila také svůj první polibek v životě - s o patnáct let starším Ivánkem a ještě ke všemu před kamerou.

K dalším intimnostem ale mezi herečkou a třicetiletým hercem nedošlo. "Líbil se mi, možná jsem do něj byla i trochu zamilovaná. Ostatně první pusu v životě jsem dostala od něj - před kamerou. Ale nic mezi námi nebylo a ani být nemohlo! Jemu bylo třicet, mně patnáct," popsala Sedychová v rozhovoru pro nedělní Blesk.

Představitelka Nastěnky si své užila i po natáčení. Po premiéře Mrazíka jí do schránky chodily desítky dopisů s žádostmi o ruku. I když režisér chtěl, aby herečka na všechny odpovídala, Sedychová odepisovala jen vězňům, kterých se bála víc než režiséra.

Doba po natáčení byla těžká i pro herečku, která ztvárnila Marfušu. V ulicích Moskvy se jí totiž lidé posmívali. Sama herečka Inna Čurikovová se kvůli svému vzhledu a chování v pohádce na Mrazíka zvládla podívat jen jednou v životě.

Nejpostiženější film pandemie. Jak se točila česká fantasy pohádka o zakletí v čase?

Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Další zprávy