Historií nabitá Itálie nabízí moře i hory

Adam Pešek
27. 5. 2011 12:08
Itálie má turistů co nabídnout, od historie, přes moře až po letní lyžování
Itálie - pobřeží Amalfi
Itálie - pobřeží Amalfi | Foto: Isifa/Thinkstock

Profil - Moře, hory, historie, dva velké ostrovy, dva městské státy, jedna z nejlepších kuchyní na světě a mnoho dalšího, Itálie prostě má turistům co nabídnout a všechno jde v rámci jedné dovolené stihnout jen těžko.

I proto se řada lidí do Itálie každoročně vrací a ročně ji tak navštíví kolem půl milionu Čechů.

Vzhledem k nejkratší vzdálenosti z ČR je velmi oblíbená severní Itálie. Bibione je populární už od devadesátých let a Felliniovo rodiště v Rimini je jedním z vůbec největších přímořských evropských letovisek. Rimini navíc existovalo už za římské říše a stojí v něm tak řada historických památek v čele s mostem z doby vlády císaře Tiberia nebo s Augustouvou bránou.

Za jedno z nejkrásnějších italských měst, s polohou mezi Vesuvem a vulkanickým územím Campi Flegrei, už dlouho dobu platí Neapol. Historické jádro města od roku 1995 patří na seznam Světového dědictví UNESCO a je proto cílem domácích i zahraničních turistů. Castel dell'Ovo kdysi hostil posledního sesazeného římského císaře Romula Augusta, na Castel Nuovo pobývali Petrarca nebo Boccaccio a Královský palác byl jednou ze čtyř rezidencí dynastie Bourbonů. Do Neapole navíc létají i charterové společnosti Smart Wings a Wizz Air, letenka do věhlasného města tedy ani nemusí vyjít příliš draho.

Italské město Florencie
Italské město Florencie | Foto: Isifa/Thinkstock

Nedaleko se pak nachází původem sopečný ostrov Ischia, pro turisty zajímavý právě související sopečnou činností jako jsou termální prameny a fumaroly. Přímo pro účely cestovního ruchu na ostrově stojí několik termálních parků.

Nejlepšími plážemi se chlubí Palmová riviéra - konkrétně města San Benedetto a Grottammare, poloostrov Conero, Sardinie nebo Kalábrie. Na horskou turistiku jsou ideální Dolomity a některá vysokohorská střediska nabízí lyžování po celý rok.

A ani tím Itálie nekončí. Historicky věhlasné hlavní město Řím s centrem křesťanského světa ve svém středu je kapitolou samo pro sebe. Stejně tak romantické Benátky plné vodních kanálů a úzkých uliček, toskánská metropole Florencie i autonomní oblasti Sicílie a Sardinie.

Vzhledem k velké rozmanitosti země se ceny zájezdů velmi liší. S nejlevnějšími do severní Itálie zájezdy se budete pohybovat kolem 4 000 Kč na jednoho, atraktivnější jih se ale může vyšplhat i řádově výše. Novinkou od ledna 2011 je takzvaná turistická daň, kterou v Římě zaplatíte hoteliérům. Činí 2- 3 eura na osobu/den, záleží na kvalitě ubytování, tedy počtu hvězdiček.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy