reklama
 
 

Historií nabitá Itálie nabízí moře i hory

27. 5. 2011 12:08
Itálie má turistů co nabídnout, od historie, přes moře až po letní lyžování

Profil - Moře, hory, historie, dva velké ostrovy, dva městské státy, jedna z nejlepších kuchyní na světě a mnoho dalšího, Itálie prostě má turistům co nabídnout a všechno jde v rámci jedné dovolené stihnout jen těžko.

I proto se řada lidí do Itálie každoročně vrací a ročně ji tak navštíví kolem půl milionu Čechů.

Vzhledem k nejkratší vzdálenosti z ČR je velmi oblíbená severní Itálie. Bibione je populární už od devadesátých let a Felliniovo rodiště v Rimini je jedním z vůbec největších přímořských evropských letovisek. Rimini navíc existovalo už za římské říše a stojí v něm tak řada historických památek v čele s mostem z doby vlády císaře Tiberia nebo s Augustouvou bránou.

Za jedno z nejkrásnějších italských měst, s polohou mezi Vesuvem a vulkanickým územím Campi Flegrei, už dlouho dobu platí Neapol. Historické jádro města od roku 1995 patří na seznam Světového dědictví UNESCO a je proto cílem domácích i zahraničních turistů. Castel dell'Ovo kdysi hostil posledního sesazeného římského císaře Romula Augusta, na Castel Nuovo pobývali Petrarca nebo Boccaccio a Královský palác byl jednou ze čtyř rezidencí dynastie Bourbonů. Do Neapole navíc létají i charterové společnosti Smart Wings a Wizz Air, letenka do věhlasného města tedy ani nemusí vyjít příliš draho.

Nedaleko se pak nachází původem sopečný ostrov Ischia, pro turisty zajímavý právě související sopečnou činností jako jsou termální prameny a fumaroly. Přímo pro účely cestovního ruchu na ostrově stojí několik termálních parků.

Nejlepšími plážemi se chlubí Palmová riviéra - konkrétně města San Benedetto a Grottammare, poloostrov Conero, Sardinie nebo Kalábrie. Na horskou turistiku jsou ideální Dolomity a některá vysokohorská střediska nabízí lyžování po celý rok.

A ani tím Itálie nekončí. Historicky věhlasné hlavní město Řím s centrem křesťanského světa ve svém středu je kapitolou samo pro sebe. Stejně tak romantické Benátky plné vodních kanálů a úzkých uliček, toskánská metropole Florencie i autonomní oblasti Sicílie a Sardinie.

Vzhledem k velké rozmanitosti země se ceny zájezdů velmi liší. S nejlevnějšími do severní Itálie zájezdy se budete pohybovat kolem 4 000 Kč na jednoho, atraktivnější jih se ale může vyšplhat i řádově výše. Novinkou od ledna 2011 je takzvaná turistická daň, kterou v Římě zaplatíte hoteliérům. Činí 2- 3 eura na osobu/den, záleží na kvalitě ubytování, tedy počtu hvězdiček.

autor: Adam Pešek | 27. 5. 2011 12:08

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama