Historií nabitá Itálie nabízí moře i hory

Adam Pešek
27. 5. 2011 12:08
Itálie má turistů co nabídnout, od historie, přes moře až po letní lyžování
Itálie - pobřeží Amalfi
Itálie - pobřeží Amalfi | Foto: Isifa/Thinkstock

Profil - Moře, hory, historie, dva velké ostrovy, dva městské státy, jedna z nejlepších kuchyní na světě a mnoho dalšího, Itálie prostě má turistům co nabídnout a všechno jde v rámci jedné dovolené stihnout jen těžko.

I proto se řada lidí do Itálie každoročně vrací a ročně ji tak navštíví kolem půl milionu Čechů.

Vzhledem k nejkratší vzdálenosti z ČR je velmi oblíbená severní Itálie. Bibione je populární už od devadesátých let a Felliniovo rodiště v Rimini je jedním z vůbec největších přímořských evropských letovisek. Rimini navíc existovalo už za římské říše a stojí v něm tak řada historických památek v čele s mostem z doby vlády císaře Tiberia nebo s Augustouvou bránou.

Za jedno z nejkrásnějších italských měst, s polohou mezi Vesuvem a vulkanickým územím Campi Flegrei, už dlouho dobu platí Neapol. Historické jádro města od roku 1995 patří na seznam Světového dědictví UNESCO a je proto cílem domácích i zahraničních turistů. Castel dell'Ovo kdysi hostil posledního sesazeného římského císaře Romula Augusta, na Castel Nuovo pobývali Petrarca nebo Boccaccio a Královský palác byl jednou ze čtyř rezidencí dynastie Bourbonů. Do Neapole navíc létají i charterové společnosti Smart Wings a Wizz Air, letenka do věhlasného města tedy ani nemusí vyjít příliš draho.

Italské město Florencie
Italské město Florencie | Foto: Isifa/Thinkstock

Nedaleko se pak nachází původem sopečný ostrov Ischia, pro turisty zajímavý právě související sopečnou činností jako jsou termální prameny a fumaroly. Přímo pro účely cestovního ruchu na ostrově stojí několik termálních parků.

Nejlepšími plážemi se chlubí Palmová riviéra - konkrétně města San Benedetto a Grottammare, poloostrov Conero, Sardinie nebo Kalábrie. Na horskou turistiku jsou ideální Dolomity a některá vysokohorská střediska nabízí lyžování po celý rok.

A ani tím Itálie nekončí. Historicky věhlasné hlavní město Řím s centrem křesťanského světa ve svém středu je kapitolou samo pro sebe. Stejně tak romantické Benátky plné vodních kanálů a úzkých uliček, toskánská metropole Florencie i autonomní oblasti Sicílie a Sardinie.

Vzhledem k velké rozmanitosti země se ceny zájezdů velmi liší. S nejlevnějšími do severní Itálie zájezdy se budete pohybovat kolem 4 000 Kč na jednoho, atraktivnější jih se ale může vyšplhat i řádově výše. Novinkou od ledna 2011 je takzvaná turistická daň, kterou v Římě zaplatíte hoteliérům. Činí 2- 3 eura na osobu/den, záleží na kvalitě ubytování, tedy počtu hvězdiček.

 

Právě se děje

Další zprávy