Projděte si střechu Lucerny. Unikátní pohled na Prahu doplňují tráva i Kobzova koza

Jakub Plíhal Jiří Kropáček Erika Šedivá Jakub Plíhal, Jiří Kropáček, Erika Šedivá
29. 8. 2018 6:30
Střecha bude otevřená opět pouze dočasně, a to do 11. září. Podívejte se na jedinečné panoramatické fotky.

Střecha pražské Lucerny se znovu otevírá veřejnosti, tentokrát s umělým trávníkem a živými zvířaty. Za projektem mimo jiné stojí, stejně jako při minulém otevírání, podnikatel Ondřej Kobza. „Nově ‚zazelenalá‘ místa tak odpovídají na stále se zvyšující počet ploch, která zabírají auta. A to je mi více než sympatické,“ říká pražský podnikatel.

Střecha bude otevřená opět pouze dočasně, a to do 11. září. Přijít můžete každý den od 12 do 18 hodin. Vstup je tentokrát 200 korun pro dospělé, 150 korun pro studenty a seniory.

Panorama Fotogalerie Video

načítám grafiku

zpět na úvod

 

Právě se děje

před 1 minutou

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 59 minutami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy