Fotograf hvězd LaChapelle vystavuje v pražském Rudolfinu

Fotograf hvězd LaChapelle vystavuje v pražském Rudolfinu
Archanděl Gabriel 2, 1986, autorská zvětšenina - Cibachrome
Potopa, 2009, C-print
Andy Warhol: Poslední sezení, 22. listopadu 1986, bromostříbrná fotografie
Dům na konci světa, 2005, C-print
Foto: David LaChapelle, courtesy Fred Torres Collaborations
Pavel Kroulík, Lucie Kalivodová
7. 12. 2011 11:55

Praha - Americký fotograf David LaChapelle osobně představil svou retrospektivní výstavu, kterou do 26. února příštího roku hostí pražská Galerie Rudolfinum. Expozice nazvaná Tak pravil LaChapelle mapuje jeho začátky, nejslavnější tvorbu pro lifestylové magazíny, jako je Vogue, The Rolling Stone či Vanity Fair, i volnou tvorbu, v níž se "vrátil k umění". Na ochutnávku z výstavy se můžete podívat v následující fotogalerii.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy