Medvěd v ledové posteli, liška v koši na odpadky. Celý svět hlasuje o nejlepší fotce

Medvěd v ledové posteli, liška v koši na odpadky. Celý svět hlasuje o nejlepší fotce
Matt Maran (Velká Británie): Liška v koši, Londýn. (Panasonic Lumix DC-S1 + 50 mm f/1,4, 1/80 s, f/2,5, ISO 5000).
Audun Rikardsen (Norsko): Polární záře osvětluje medúzy v chladných vodách fjordu u města Tromsø v severním Norsku. (Canon EOS-1D X + Laowa 12mm f/2,8, 34 s, f/2.8 až f/22 měněná během expozice, ISO 1600, dva blesky Canon 600, podvodní pouzdro).
Hermann Hirsch a Jan Lessman (Německo): Vlaštovka nad loukou. (Canon EOS R5 + 24-105 mm f/4, 1/3200 s, f/22, ISO 6400, bezdrátová dálková spoušť).
Axel Gomille (Německo): Vlček etiopský, vzácná psovitá šelma, která v divoké přírodě žije pouze v Etiopii. Snímek je z tamní přírodní rezervace Bale Mountains National Park. (Nikon D4s + Sigma 150-600mm, 1/1250 s, f/11, ISO neuvedeno).

Nejvzácnější druh divokého psa na světě, vlk etiopský, odpočívá mezi vysokohorskou vegetací etiopského národního parku Bale Mountains.
Foto: Nima Sarikhani, Wildlife Photographer of the Year 2023
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
8. 12. 2023 6:00
Milovníci přírody a fotografie z celého světa právě nyní vybírají snímek, který vyhraje cenu veřejnosti na prestižní soutěži Wildlife Photographer of the Year. Mezi pětadvaceti nominovanými je i záběr medvěda na ledovém lůžku, medúzy osvětlené polární září nebo třeba slon na smetišti.

Do hlasování o Cenu veřejnosti se mohou samozřejmě zapojit i lidé v České republice, a to prostřednictvím webové stránky nhm.ac.uk/wpy/peoples-choice. Pětadvacet nominovaných fotografií vybrala mezinárodní porota soutěže Wildlife Photographer of the Year z bezmála padesáti tisíc snímků od fotografů z 95 zemí. Soutěž je organizována Přírodovědným muzeem v Londýně (Natural History Museum). 

Hlasovat lze až do konce ledna. Vítěz a čtyři další snímky v pořadí budou vyhlášeny v únoru 2024. Snímky oceněné cenou veřejnosti budou rovněž vystaveny na londýnské výstavě Wildlife Photographer of the Year. Více informací o výstavě lze najít na stránkách nhm.ac.uk/visit/exhibitions/wildlife-photographer-of-the-year.html.

 

Právě se děje

Další zprávy