Jak vidět krásu a humor i v obyčejných věcech. Fotky roku Magdaleny Medkové

Jak vidět krásu a humor i v obyčejných věcech. Fotky roku Magdaleny Medkové
Vlny Štvanice, Praha, červenec 2023
Právnická fakulta - Křik ve stroji, Praha, říjen 2023
"Sny nejsou od toho, aby vydělávaly" - záchrana antikvariátu, Praha, červen 2023
Vánoční flotila, Praha, prosinec 2023
Foto: Magdaléna Medková
Tomáš Vocelka Magdaléna Medková Tomáš Vocelka, Magdaléna Medková
28. 12. 2023 10:02
"Letošní rok mi přinesl spoustu milých setkání a zážitků. Učím se vidět půvab, radost i humor v docela obyčejných věcech, dobrých fotek se mi ale povede jen pár za rok," říká Magdalena Medková, která píše a fotografuje pro lifestylovou sekci Aktuálně.cz a zaměřuje se především na architekturu a zajímavé lidské příběhy. Výběr jejích nejlepších snímků přináší čtvrtý díl seriálu Fotky roku. 

(4. díl seriálu) - "Nejúspěšnější fotkou roku se podle našich čtenářů stal bezkonkurenčně autoportrét mých holých zad," poznamenává s humorem Magdalena Medková. "Od srpna letošního roku se reportáž z údolí řeky Bobrůvky - interně přezdívaná 'zádíčka' - dostala mezi několik set tisíc čtenářů a mí kolegové se tím bavili ještě několik dalších měsíců," říká a vysvětluje, že proto fotografie ve výběru za letošní rok nesmí chybět.

Zároveň je však potřeba podotknout, že to není jediná velmi sledovaná fotogalerie nebo reportáž, kterou připravila. Čtenáři s velkým zájmem sledují i její práci zaměřenou na architekturu, urbanistiku a rekonstrukce nejrůznějších staveb. koneckonců, podívejte se na výběr jejích fotografií, pokud čtete Aktuálně.cz pravidelně, zcela jistě se vám některé z jejích reportáží připomenou.

Seriál Fotky roku má letos netradiční podobu

Seriál "Top foto" má na webu Aktuálně.cz už několikaletou tradici. Letos přichází pod novým názvem Fotky roku. Zatímco v předchozích letech začínal obvykle těmi nejlepšími zpravodajskými fotografiemi, které vznikly pro Aktuálně.cz, Hospodářské noviny, týdeník Ekonom a další projekty vydavatelství Economia, letos je to jinak.

Vzhledem k tragickým událostem na Univerzitě Karlově, které se odehrály těsně před Vánocemi, jsme se rozhodli, že během vánočních svátků budeme ctít jejich klidnou atmosféru a nebudeme do ní vnášet ve výročních fotogaleriích snímky utrpení a negativních událostí.

Proto seriál zahájily fotogalerie zaměřené spíše na lehčí magazínová a lifestylová témata. Zpravodajské galerie odrážející významné události přineseme v posledních dnech tohoto roku a v prvních dnech toho příštího. 

Cílem seriálu Fotky roku je nejen připomenout zajímavé události, ale také ocenit práci fotografů a ukázat, jak výborné snímky během jednoho roku vytvoří. Fotografové mají při jejich volbě zcela volnou ruku, jde o jejich autorský výběr. 

O fotografce:

Magdaléna Medková (34 let). Pro Aktuálně.cz píše a fotí od roku 2019. Zaměřuje se hlavně na architekturu a lifestyle, její reportáže vychází v sekci Magazín. Jezdí hlavně po Česku, odkud přiváží autorské fotoreportáže s vlastními texty. Práci Magdaleny Medkové můžete sledovat zde: aktualne.cz/autori/magdalena-medkova/.

Všechny doposud publikované díly seriálu Fotky roku najdete na adrese: magazin.aktualne.cz/foto.

 

Právě se děje

Další zprávy