Pavel na vrcholu, Ovčáček jako kůl v plotě. Fotky roku očima Richarda Horáka

Pavel na vrcholu, Ovčáček jako kůl v plotě. Fotky roku očima Richarda Horáka
Kůl v plotě, 25. ledna 2023.
Iva Janžurová na vernisáži obrazů malíře Štěpána Mareše, 4. dubna 2023.
Bouřka, než se nebe uzavře… 30. března 2023.
Drama s deštníkem na Karlově mostě, 16. srpna 2023.
Foto: Richard Horák
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
4. 1. 2024 7:00
Volbu nového prezidenta, oslavy šedesáti let existence kapely Olympic, superúplněk i setkání hokejisty Jaromíra Jágra s hvězdou akčních filmů Jeanem-Claudem van Dammem zařadil do svého výběru snímků roku 2023 fotograf Richard Horák. Přidal navíc i poetické záběry Prahy a slovinské krajiny. Seriál Fotky roku pokračuje svým desátým, předposledním dílem.

(10. díl seriálu) - Seriál, ve kterém jednotliví fotografové představují své snímky roku má na webu Aktuálně.cz už několikaletou tradici. Zatímco v předchozích letech začínal obvykle těmi nejlepšími zpravodajskými fotografiemi, jejichž autory byli fotografové pracující pro Aktuálně.cz, Hospodářské noviny, týdeník Ekonom a další projekty vydavatelství Economia, nyní je to jinak.

Seriál zahájily v době vánočních svátků fotogalerie zaměřené spíše na lehčí lifestylová témata. Zpravodajské, reportážní a dokumentární snímky jsme se rozhodli zařadit až v době na přelomu starého a nového roku.

Cílem seriálu Fotky roku je nejen připomenout zajímavé události, ale také ocenit práci fotografů (a to jak kmenových autorů, tak i spolupracovníků redakcí). Naším cílem je připomenout, jak výborné snímky během roku vznikají. Fotografové mají při jejich volbě zcela volnou ruku, jde o jejich autorský výběr. 

O autorovi snímků:

Richard Horák je fotograf známý především snímky Prahy. Fotografoval například pro Pražskou informační službu nebo Arcibiskupství pražské. Od roku 2020 spolupracuje také s Aktuálně.cz. Je členem Asociace profesionálních fotografů České republiky a držitelem nejvyššího evropského fotografického titulu Master QEP, který do roku 2022 získalo pouze 90 fotografů z celé Evropy. Za své pohledy na Prahu a také za krajinářské fotografie byl oceněn v mnoha fotografických soutěžích. Jeho práci můžete sledovat také zde:
Web: richard-horak.cz
Instagram: @ostosest
Facebook: facebook.com/richard.horak.376

Všechny dosud vydané díly seriálu Fotky roku najdete na adrese: magazin.aktualne.cz/foto.

 

Právě se děje

Další zprávy