Překvapivé zjištění: muži fotí selfies více než ženy a v Česku to platí ještě více než jinde

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
8. 7. 2017 9:05
Mnozí by si řekli, že ženy budou samy sebe fotit častěji než muži. Průzkum společnosti Huawei však ukázal pravý opak. Muži jsou většími fanoušky takzvaných selfies než ženy. A v České republice je tento rozdíl dokonce výrazně větší, než je průměr v zemích střední, východní a severní Evropy.
Selfie
Selfie | Foto: Shutterstock

Průzkum zpracovala společnost Ipsos na vzorku šesti tisíc dotázaných ve věku 18 až 45 let. Respondenti pocházeli ze 12 evropských zemí, které spadají do regionů střední, východní a severní Evropy.

Studie Huawei Summer Barometer nakonec ukázala, že nejvíce selfies pořizují Bulhaři (84 %), Rumuni (83 %) a Srbové (82 %). Nejméně se selfies fotografují v Dánsku (59 %), Švédsku, Finsku a České republice (shodně 62 %).

Průzkum také ukázal (a v tomto případě to velké překvapení to není), že mladší lidé fotí selfies častěji než ti starší.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Šárka Havránková z Policejního prezidia ČR byla zvolena viceprezidentkou Interpolu pro Evropu. Mezinárodní policejní organizace to uvedla na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 43 minutami

V mešitě na východě Afghánistánu došlo k výbuchu, zemřelo nejméně 29 lidí

Nejméně 29 lidí přišlo o život a přes 100 dalších bylo zraněno při explozi v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní představitele. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Mluvčí provinčního guvernéra uvedl, že výbuch nastal v době, kdy se v mešitě shromáždili věřící k pátečním modlitbám. "V důsledku exploze spadla střecha," řekl mluvčí a dodal, že mezi oběťmi jsou také děti. Podle některých afghánských úředních zdrojů mešitu zasáhl minometný granát odpálený povstalci, podle jiných uvnitř explodovala bomba.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Také Sparta vyzve Barcelonu. Utká se s ní ve futsalové Lize mistrů

Futsalisté Sparty Praha se v elitní fázi Ligy mistrů utkají s vysněnou Barcelonou, ukrajinským Chersonem a Minskem. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. Čtyřčlennou skupinu bude od 19. do 24. listopadu hostit běloruská metropole. Do Final Four pro nejlepší čtyři týmy soutěže postoupí pouze vítězové každé ze čtyř skupin.

Další zprávy