Překvapivé zjištění: muži fotí selfies více než ženy a v Česku to platí ještě více než jinde

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
8. 7. 2017 9:05
Mnozí by si řekli, že ženy budou samy sebe fotit častěji než muži. Průzkum společnosti Huawei však ukázal pravý opak. Muži jsou většími fanoušky takzvaných selfies než ženy. A v České republice je tento rozdíl dokonce výrazně větší, než je průměr v zemích střední, východní a severní Evropy.
Selfie
Selfie | Foto: Shutterstock

Průzkum zpracovala společnost Ipsos na vzorku šesti tisíc dotázaných ve věku 18 až 45 let. Respondenti pocházeli ze 12 evropských zemí, které spadají do regionů střední, východní a severní Evropy.

Studie Huawei Summer Barometer nakonec ukázala, že nejvíce selfies pořizují Bulhaři (84 %), Rumuni (83 %) a Srbové (82 %). Nejméně se selfies fotografují v Dánsku (59 %), Švédsku, Finsku a České republice (shodně 62 %).

Průzkum také ukázal (a v tomto případě to velké překvapení to není), že mladší lidé fotí selfies častěji než ti starší.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy