Foto: Klimatická rebelie v Londýně. Zátarasy, zácpy, zábava i zatýkání

Foto: Klimatická rebelie v Londýně. Zátarasy, zácpy, zábava i zatýkání
Zatímco se na Waterloo Bridge zatýkalo, na ostatních místech ještě panovala zábava. Dívky tančí na Parliament Square.
Noc na mostě Waterloo Bridge. Ekologičtí aktivisté si tam vybudovali tábor a tyto červené stany byly v první linii blokády. Přes most se nejezdilo několik dní.
Blokáda mostu a křižovatek se před víkendem nesetkávala s pochopením Londýňanů, kteří se kvůli chaosu ve veřejné dopravě nemohli dostat včas do práce. Zasahovala také policie. Zde zatýká a odnáší jednu z aktivistek. Stejně jako většina ostatních to brala s úsměvem.
Totéž místo, vyzdobené kašírovanou kostrou vyhynulého živočicha.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
23. 4. 2019 8:55
Ekologičtí aktivisté z hnutí Extinction Rebellion na šest dní obsadili most Waterloo Bridge v Londýně a několik dalších významných míst. Zásadně tím zkomplikovali dopravu ve městě. Jejich cílem bylo upozornit na globální oteplování a přimět politiky jednat. Policie zatkla zhruba tisíc lidí a zátarasy nakonec v neděli odstranila. Byli jsme přímo na místě - fotky ukazují, jak to tam vypadalo.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Indráčkové patří na MS po prvním kole na velkém můstku 27. místo

Do druhého kola závodu na velkém můstku na mistrovství světa v Oberstdorfu postoupila z dvojice českých skokanek na lyžích pouze Karolína Indráčková. Díky výkonu rovných 90 metrů jí v polovině soutěže patří 27. místo. Šestnáctiletá Klára Ulrichová skončila na 36. příčce.

Minulý týden na středním můstku obsadila Indráčková 25. místo a vylepšila české ženské maximum na světovém šampionátu.

Po prvním kole na velkém můstku vede Norka Maren Lundbyová, která už získala v Oberstdorfu stříbro, a útočí na druhý světový titul v kariéře. Olympijská vítězka z Pchjongčchangu skočila 128 metrů a vede o 3,6 bodu před Slovinkou Nikou Križnarovou. Třetí je zatím Rakušanka Marita Kramerová.

Aktualizováno před 22 minutami

Policie Kapitolu varuje před možným útokem na sídlo Kongresu

Policejní sbor zajišťující ochranu sídla amerického Kongresu (USCP) ve středu oznámil, že obdržel informace o možném pokusu blíže neurčené ozbrojené skupiny zaútočit ve čtvrtek na Kapitol. Hrozba podle amerických médií zřejmě souvisí s krajně pravicovou spikleneckou teorií, podle níž se má 4. března znovu chopit moci exprezident Donald Trump, jenž má mezi pravicovými extremisty mnoho stoupenců.

"Dostali jsme zpravodajské informace o možném plánu na dobytí Kapitolu blíže neurčenou ozbrojenou skupinou ve čtvrtek 4. března. Již jsme učinili významné bezpečnostní opatření, mezi něž patří vztyčení fyzické bariéry a zvýšení počtu aktivních příslušníků, abychom zajistili ochranu Kongresu, veřejnosti a našich policistů," uvedla ve vyjádření USCP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy