Akce, barevné listí a Ďáblův most. Podzim očima fotografů adrenalinových sportů

Akce, barevné listí a Ďáblův most. Podzim očima fotografů adrenalinových sportů
Podzim patří mezi fotografy k nejoblíbenějším ročním obdobím. Platí to přitom nejen pro krajináře, ale třeba i pro ty, kdo se zaměřují na něco o dost akčnějšího. Jak ho vidí špičkoví světoví fotografové extrémních a menšinových sportů, se můžete podívat v následujícím výběru, který sestavili fotoeditoři Red Bullu. Tento snímek pořídil Juryj Nykytjuk. Jezdec na horském kole Bogdan Avraščenko si užívá podzimu. Fotografie z prestižní celosvětové soutěže fotografů extrémních a menšinových sportů Red Bull Illume 2021 byla pořízena v ukrajinském hlavním městě Kyjevě.
Lorenz Holder: Vítězný snímek z prestižní světové soutěže fotografů extrémních a menšinových Red Bull Illume Image Quest 2016. Fotografie zachycuje jezdce Senada Grosice na Ďáblově mostě u německé vesnice Kromlau.
Greg Mionske: Jeff Provenzano prolétá nad podzimně zabarvenými stromy v americkém Vermontu.
Aurelien Vialatte: Sebastien Ogier testuje závodní speciál Toyota Yaris WRC před Rallye Monte Carlo.
Foto: Leo Francis, Red Bull Content Pool
vot vot, Foto
22. 9. 2022 6:00
Podzim patří mezi fotografy k nejoblíbenějším ročním obdobím. Platí to přitom nejen pro krajináře, ale třeba i pro ty, kdo se zaměřují na něco o dost akčnějšího. Jak ho vidí špičkoví světoví fotografové extrémních a menšinových sportů, se můžete podívat v následujícím výběru.

Snímky pocházejí z několika posledních let a vybrali je fotoeditoři Red Bullu. Podobné tematické kolekce sestavují často a vždy jsou vizuálně velmi působivé. Je to dáno samozřejmě i tím, že za záběry stojí vysoce oceňovaní sportovní fotografové z celého světa.

Editoři do výběru zařadili také několik snímků prestižní fotografické soutěže Red Bull Illume Image Quest, která bývá vyhlašována jednou za tři roky a je považována za přehlídku toho nejlepšího, co ve fotografii extrémních sportů na světě vznikne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Při výbuchu ve škole v Kábulu zahynulo 19 lidí

Sebevražedný pumový útok ve škole v šíitské části afghánského Kábulu si dnes vyžádal nejméně 19 mrtvých a 27 zraněných. S odvoláním na policii o tom informovala agentura Reuters, která snížila předchozí uváděnou bilanci 29 zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Policejní mluvčí Chálid Zadrán uvedl, že výbuch nastal ve vzdělávacím centru v západní části města, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Tato etnická skupina se v minulosti stávala terčem útoků radikální organizace Islámský stát (IS).

Útok se stal v době, kdy se ve škole konaly přijímací zkoušky. Školy jsou v muslimském Afghánistánu v pátek obvykle zavřené.

"Útoky na civilní cíle dokazují nelidskou krutost nepřítele a nedostatek morálních zásad," dodal policejní mluvčí. Neupřesnil ale, kdo podle názoru policie za útokem stojí.

Jde o další z řady útoků, které sužují Afghánistán od doby, kdy se před více než rokem v zemi ujalo moci radikální islamistické hnutí Tálibán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy