Dan Nekonečný zůstal králem rozkoše. I jeho pohřeb byl karneval plný tanečnic a ohně

Poslední rozloučení s králem rozkoše.
Čtyři roky uplynuly od úmrtí vždy žlutě oděného zpěváka Daniela Nekonečného. Výstřední umělec byl 26. března 2019 nalezen mrtvý doma, zemřel na infarkt ve věku 52 let. Narodil se 29. června 1966 v Boskovicích jako Daniel Konečný. Dva roky studoval obor herectví na DAMU. Prošel různými povoláními, včetně pomocníka v porodnici a hrobníka.
Do povědomí veřejnosti se dostal zejména svým extravagantním vystupováním i oblečením, jak je vidět i na fotografii z roku 2002. V roce 1990 založil vlastní kapelu Šum svistu, která se uvedla multimediálním vystoupením v Divadle hudby. Vydala alba Šum svistu - Rytmy z ráje a Magie ANBS (Magie Absolutně Nejsilnější Blahodárné Síly) z roku 1999, album, z něhož sálají šamanské a magické motivy, které Dan načerpal při setkáních s mágy a šamany.
Jeho sólovým projektem je album Nekonečný šum, do něhož sám "nazpíval, nařval a do prsou nabušil" roztodivné melodie. Hudba Šumu svistu byla plná etnických a exotických prvků a na každém vystoupení se muzika a zpěv prolínaly s karnevalem, ohněm a tanečnicemi.
Podle kapelníka jsou jejich písně plné "vtipu, smíchu, šarmantních lumpáren a dacanovin".
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Magazín Jakub Plíhal, Magazín
Aktualizováno 23. 3. 2023 11:38
Čtyři roky uplynuly od úmrtí vždy žlutě oděného zpěváka Daniela Nekonečného. Výstřední umělec byl tehdy nalezen mrtvý doma, zemřel na infarkt. Jeho život a hudba byly stejně pestré jako poslední rozloučení s ním, které proběhlo 4. dubna 2019. Smuteční síň krematoria v pražském Motole se proměnila v karneval se spoře oděnými tanečnicemi, ke stropu sršel oheň a ve vzduchu létaly jiskry.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

České dráhy zahájily prodej lístků na noční vlaky k Baltskému moři

České dráhy zahájily prodej lístků na noční sezonní vlaky do Polska k Baltskému moři. Vlaky budou jezdit z Bohumína do mořských letovisek od 23. června do 3. září. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Ceny začínají na 578 korunách za jednosměrnou jízdenku. Do Polska k Baltskému moři jezdí z Prahy také autobusy FlixBus.

Noční vlaky Českých drah budou vyjíždět z Bohumína do Polska každý den. Do Kolobřehu pojede spoj Pirat v 21:18 s příjezdem po osmé ranní. V tomto vlaku nebude lůžkový vůz, lze zakoupit lístky pouze do klasických vozů první a druhé třídy. Dva lůžkové vozy nabídne druhý spoj Wydmy, který pojede z Bohumína do mořských letovisek Hel a Leba přes města Gdaňsk a Gdyně. Vyjíždět bude v 19:14, v Gdaňsku bude před pátou ráno, v poslední zastávce Leba zhruba v půl osmé ráno.

Cena jednosměrné jízdenky začíná na 578 korunách. Do prvního spoje do Kolobřehu 23. června lze podle dnešní nabídky e-shopu Českých drah zakoupit lístek za 699 Kč.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena plynu je poprvé za dva roky pod 24 eury za megawatthodinu

Velkoobchodní ceny plynu pro evropský trh pokračují v poklesu na další dvouletá minima, což by mohlo přinést úlevu spotřebitelům a podnikům, kteří v minulém roce platili vysoké účty za energie. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v příštím měsíci dnes dopoledne ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku sestoupila až na 23,50 eura (zhruba 557 Kč) za megawatthodinu (MWh). To představuje nejnižší úroveň od června 2021, uvedla agentura DPA.

Cena plynu pro evropský trh má klesající tendenci od konce loňského roku a komodita od té doby prudce zlevnila. Její cena se začala zvyšovat předloni a pak výrazně loni na jaře po začátku války na Ukrajině. Rekordních téměř 350 eur za MWh se platilo loni v létě. Zastavení dodávek ruského plynu vyvolalo obavy z energetické krize.

Letos velkoobchodní ceny plynu klesají díky mírnější zimě, opatřením na snížení spotřeby plynu a solidním zásobám a dodávkám. Zásobníky v EU jsou nyní plné zhruba z 66 procent. Cena plynu na burze je teď hluboko pod úrovní administrativně stanoveného stropu v České republice, který činí 2500 Kč za MWh.

Zdroj: ČTK
Další zprávy