Drogoví dealeři ze seriálu Perníkový táta budou mít sochy v nadživotní velikosti

Magazín Magazín
18. 7. 2022 12:58
Hrdinové seriálu Perníkový táta se dočkají pocty, které se běžně dostává spíš státníkům. Středoškolský učitel chemie Walter White a jeho bývalý student Jesse Pinkman, kteří společně vaří a prodávají pervitin, budou mít v americkém městě Albuquerque vlastní bronzové sochy.
Perníkový táta (Aaron Paul, Bryan Cranston).
Perníkový táta (Aaron Paul, Bryan Cranston). | Foto: AMC

Walter White a Jesse Pinkman, kterého v kultovním seriálu ztvárnili herci Bryan Cranston a Aaron Paul, budou v kongresovém centru ve městě Albuquerque v Novém Mexiku stát v nadživotní velikosti. Autorem památníku, který bude slavnostně odhalen 29. července, je sochař Trevor Grove. Informoval o tom zpravodajský web stanice CNN.

O vznik sousoší se zasadili tvůrce seriálu Vince Gilligan a distribuční společnost Sony, kteří ho městu darovali. Perníkový táta se v Albuquerque odehrává, a láká tak do jeho ulic řadu turistů, kteří se účastní komentovaných procházek po místech, kde se natáčel. "Město k nám vždycky bylo pohostinné, tak mu chceme něco vrátit zpět," uvedl Gilligan.

Slavnostnímu odhalení bronzových soch budou kromě něj a místního starosty Tima Kellera přihlížet také herečtí představitelé seriálových hrdinů. "Jsme poctěni, že sochy našich postav budou natrvalo umístěné v kongresovém centru v Albuquerque. Oceňujeme, že budou stát ve vnitřních prostorách, a zůstanou tak uchráněné před kritikou holubů, kteří by mohli kálet na naše hlavy," vyzdvihli Cranston a Paul.

Seriál Perníkový táta vznikal mezi lety 2008 a 2013. Vypráví příběh středoškolského učitele chemie, který onemocní rakovinou plic a ve snaze finančně zabezpečit svou rodinu začne se svým bývalým studentem vařit a prodávat pervitin. Tvůrci na jeho úspěch později navázali celovečerním filmem El Camino i neméně populárním seriálovým prequelem Volejte Saulovi.

Mohlo by vás zajímat: Klimatické aktivistce Gretě Thunbergové postavili první sochu. Před univerzitou ve Winchesteru

Klimatické aktivistce Gretě Thunbergové postavili první sochu. Před univerzitou v anglickém Winchesteru. | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

Další zprávy