Svět obletělo video z psí záchrany. Bulteriérka vytáhla topícího se kamaráda

Stafordšírská bulteriérka Jessie prokázala odvahu, když svému čtyřnohému příteli Chuckymu zachránila život. Ten omylem spadl do bazénu, topil se a nemohl se dostat ven. Jessie k bazénu přiběhla a nejdříve se snažila štěkáním přivolat pomoc. Poté ale po velkém úsilí Chuckyho z bazénu vytáhla. Záběry z psí záchrany zaznamenaly venkovní kamery.
Stafordšírská bulteriérka zachránila malého psa před utopením. | Video: Associated Press

Když se sedmiletá Jessie snažila Chuckyho vytáhnout, několikrát jí kvůli mokré srsti vypadl zpátky do bazénu. Jessie se ale nevzdávala a po půlhodině se jí podařilo třináctiletého psíka rasy pomeranian vytáhnout. Hned poté začala znaveného Chuckyho vítat, radostně kolem něj běhala a dovedla ho zpátky do domu. Malému psíkovi se díky pohotové záchraně nic nestalo.

Majitelé psů se divili, co v bazénu oba mazlíčci prováděli, když přiběhli celí mokří. Podívali se proto na záznam z venkovní kamery a nestačili se divit. "Trhalo nám to srdce, když jsme se na záběry dívali. Ještě dnes máme problém je znovu vidět, protože jen myslíme na to, co se mohlo stát, kdyby tam Jessie nebyla," uvedl majitel psů Byron Thanarayen z města Boksburg v Jihoafrické republice.

Thanarayen také dodal, že si Jessie pořídili z útulku potom, co ji dva předešlí majitelé vrátili zpátky kvůli nezvladatelnému chování a nesnášenlivosti s ostatními zvířaty. "U nás se ale s našimi dalšími dvěma psy hned skamarádila," uvedl Thanarayen. "Jsem na ni velmi pyšný. Je z naší smečky nejmladší," dodal.

 

Právě se děje

před 19 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy