Přežili bombový útok v Bostonu. Rok po tragédii se vzali

jaz
16. 4. 2014 7:30
Byli spolu jen půl roku, když jejich životy ovlivnil bombový útok na bostonském maratonu. Jen co se znovu postavili na nohy, řekli si své ano.
Rebekah a Pete
Rebekah a Pete | Foto: Rebekah Gregory / Facebook

Richmond – Šestadvacetiletá Rebekah Gregory doběhla osudového 15. dubna loňského roku do cíle, kde na ni čekal přítel Pete Dimartino a šestiletý syn Noah.

Následný výbuch jim obrátil život naruby. Noah byl zraněný jen lehce. Rebekah a Pete ale museli podstoupit řadu operací a s následky se potýkají dodnes.

"První myšlenka, která mě napadla, byla, kde je můj syn. Nemohla jsem ho najít, ale někde v pozadí jsem ho slyšela křičet 'Mami, mami'," řekla Boston Magazine Rebekah.

Po roce se dokázali postavit na nohy
Po roce se dokázali postavit na nohy | Video: YouTube

Až 14 chirurgických zákroků, infekce v kosti, implantování kožních štěpů, neustálé bolesti a rehabilitace. Tím vším si musela Rebekah projít do konce loňského roku, kdy se konečně postavila na vlastní nohy.

Druhá šance žít jí také přinesla jiný pohled na svět, a jak sama říká, necítí se jako oběť. Přežila a prostřednictvím svých zdravotních pokroků, optimistickým pohledem na svět i profilem na Facebooku hodlá inspirovat co nejvíce lidí.

Rok po tragédii se tak rozhodla se svým partnerem zpečetit nový začátek svatbou. Rebekah a Pete se vzali 4. dubna na statku v Severní Karolíně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy